سازمان جهانی بهداشت: آثار کرونا تا چند دهه ماندگار است

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
سازمان جهانی بهداشت,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
مدیرکل سازمان جهانی بهداشت از ماندگاری کرونا تا چند دهه آینده خبر داد.

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت در نشستی روز جمعه گفت که آثار ویروس کرونا تا چند دهه ماندگار بوده و احساس خواهد شد.

به گزارش فارس،  «تدروس آدهانوم» مدیر کل سازمان جهانی بهداشت روز جمعه گفت شیوع «کووید- ۱۹» (بیماری کروناویروس ۲۰۱۹) فاجعه ای است که اثرات آن تا چندین دهه ماندگار خواهد بود.

او در نشست کمیته اضطراري سازمان جهانی بهداشت در مقر این سازمان در ژنو اظهار‌کرد: «این بیماری همه گیر جهانی، نوعی بحران سلامت است که یک بار در قرن اتفاق می افتد و آثار آن تا چند دهه احساس خواهد شد.»

«کووید- ۱۹»، از هنگامی که برای نخستین بار در شهر «ووهان» چین گزارش شد بیش از ۶۷۰ هزار نفر را در دنیا به کام مرگ کشانده است. شمار مبتلایان به این بیماری بیش از ۱۷ میلیون نفر گزارش شده است.

ایالات متحده آمریکا، برزیل و انگلیس کشورهایی بوده اند که در هفته های گذشته شاهد افزایش شمار مبتلایان بوده اند. دولت های این کشور در تلاش برای یافتن پاسخ مؤثر جهت مهار این بیماری هستند.

سازمان جهانی بهداشت,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

شیوع کرونا باعث تعطیلی کسب و کارها در بسياري از کشورهای دنیا شده و از لحاظ اقتصادی نیز آثار زیان باری به جای گذاشته است.

در همین حال سازمان جهانی بهداشت هفته پیش گزارش داد بیش از ۱۵۰ شرکت دارویی در تلاش برای یافتن واکسن مؤثر در درمان ویروس کرونا تا اوایل سال ۲۰۲۱ هستند.

تدروس در نشست روز جمعه گفت با آنکه اطلاعات درباره این ویروس جدید افزایش یافته ولی هنوز پرسش های بی پاسخ زيادي در مورد آن پابرجا است.

سازمان جهانی بهداشت چند هفته پیش با تغییر موضع رسما اعلام‌کرد ویروس کرونا میتواند در اماکن سربسته و پرازدحام در هوا معلق و از فردی به فرد دیگر منتقل شود.

سازمان جهانی بهداشت پیش از این احتمال انتقال ویروس کرونا از طریق هوا را نادر و کم اهمیت دانسته بود، ولی به تازگی چند تحقیق علمی نشان داده اند انتقال ویروس از این طریق هم میسر است.

sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفم

نظرات