سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: رژیم ایران ترور در خارج و نقض حقوق بشر در داخل کشور را متوقف کند

جستجو

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: رژیم ایران ترور در خارج و نقض حقوق بشر در داخل کشور را متوقف کند

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

در ادامهٔ سخت گیری های دولت ترامپ علیه رژیم جمهوری اسلامی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در تازه ترین موضع گیری نسبت به تلاش‌های جمهوری اسلامی در خارج از ایران و نقض حقوق بشر در داخل ایران هشدار داد. همزمان در پی وضع تحریم‌های آمریکا علیه شبکه بین المللی انتقال نفت ایران به سوریه، سفیر ایالات متحده در بریتانیا این تحریم ها را در «تغییر رفتار بد ایران» اثرگذار دانست.

به گزارش صدای آمریکا، هدر ناوئرت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه خاطرنشان کرد: «نیاز به یک اقدام جدی برای توقف ترور و خشونت جمهوری اسلامی ایران در خارج و همچنین بهبود وضعیت حقوق بشر در داخل است.»

وی افزود: ما به حمایت از صداهای مردم ایران و تقویت حمایت جهانی از تلاش های ما ادامه می دهیم. جهان باید به طور متحد به تجاوزهای ایران نه بگوید.

در روزهای اخیر بارها مقام های آمریکا در اظهارات خود به ایران اشاره کردند. پرزیدنت ترامپ در بیانیه ای که به مناسبت جمع بندی پرونده قتل خاشقجی منتشر کرد، در مورد ایستادن در کنار عربستان، به جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و این رژیم را مسئول «جنگ نیابتی خونین علیه عربستان در یمن» خواند.

همزمان آمریکا در تازه ترین تحریم، ۹ فرد و نهاد را به خاطر کمک به جمهوری اسلامی برای انتقال پول به گروه تروریستی حزب الله و سوریه تحریم کرد.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا نیز روز سه شنبه در واکنش به تحریم شبکه ارسال نفت ایران به سوریه، با بیان این که نقض تحریم‌های آمریکا «پیامدهای جدی» برای ناقضان به دنبال دارد، از رهبر جمهوری اسلامی خواست به جای هزینه کردن ثروت ایرانی‌ها برای تروریست‌ها، آن را برای مردم ایران هزینه کند.

همچنین برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در تازه ترین گفتگوی خود گفت: شاهد سنگین‌ترین تحریم در تاریخ جمهوری اسلامی هستیم؛ ارزش ریال ۷۵ درصد کاهش یافت.

ایالات متحده با تحریم جدید چند فرد و نهاد در یک شبکه بین المللی، اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران از طریق آنها به رژیم بشار اسد نفت می‌دهد.

وزارت خزانه داری آمریکا با تحریم ۹ فرد و نهاد در یک شبکه بین المللی، اعلام کرد رژیم ایران در این شبکه از راه همکاری با شرکت های روسی میلیون ها بشکه نفت در اختیار رژیم سوریه قرار می دهد.

«اداره کنترل دارایی های خارجی» وزارت خرانه داری آمریکا می گوید، رژیم اسد وسیله انتقال میلیون ها دلار پول به نیروی قدس سپاه پاسداران را فراهم می کند و آن پول ها در نهایت به دست حماس و حزب الله لبنان می رسد.

این تازه ترین تلاش پرزیدنت ترامپ برای قطع کمک های جمهوری اسلامی به گروه های تروریستی در خاور میانه است.

پرزیدنت ترامپ که می گوید ایران توافق هسته ای را نقض کرده، شش ماه پیش از برجام خارج شد و تحریم های هسته ای علیه جمهوری اسلامی ایران را باز گرداند.

وزارت خزانه داری آمریکا روز سه شنبه با قرار دادن ۹ فرد و نهاد یادشده در فهرست تحریم ها، اعلام کرد آنها با نادیده گرفتن تحریم ها علیه ایران، از نفت برای تامین مالی شبکه ترور استفاده می کنند.

سفیر آمریکا در لندن: تحریم‌های ما اثرگذارترین راه در تغییر رفتار بد ایران است
در پی وضع تحریم‌های آمریکا علیه شبکه بین المللی انتقال نفت ایران به سوریه، سفیر ایالات متحده در بریتانیا این تحریم ها را در «تغییر رفتار بد ایران» اثرگذار دانست.

رابرت وود جانسون، سفیر آمریکا در بریتانیا روز چهارشنبه ۳۰ آذر در یک پیام توئیتری نوشت که آمریکا باور دارد این «فشارهای هدفمند شده و پایدار» تاثیرگذارترین راه در تغییر رفتار بد جمهوری اسلامی ایران است.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments