سرقت دارایی های مردم توسط لابی سران حکومت در صرافی کریپتولند

جستجو

سرقت دارایی های مردم توسط لابی سران حکومت در صرافی کریپتولند

اهمیت:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مدیرعامل صرافی کریپتولند با استفاده از لابی برادر خامنه‌ای دارایی‌های مردم را به سرقت برده است
این روزها موضوع برگردانندن سرمایه‌های مال‌باختگان صرافی کریپتولند بالا گرفته است. صرافی که با استفاده از رانت و لابی سران حاکمیت و این بار برادر خامنه‌ای، اموال مردم ایران را به سرقت برده است.
کریپتولند یک پلتفرم خرید و فروش و تبادل رمز‌ارز است که بیش از ۳۰۰ رمزارز مختلف را پشتیبانی می‌کند.
این سایت در سال ۹۹ دو تندیس بهترین سایت کسب و کار و مردمی‌ترین سایت را به خود اختصاص داد.
در هفته پایانی اردیبهشت رسانه‌ها از بازداشت سینا استوی مدیر عامل صرافی رمز ارز کریپتولند خبر دادند. اتهام وی اخلال در نظام اقتصادی کشور عنوان شده است.
از آن روز تا کنون مال‌باختگان به روش‌های مختلف سعی کردند که پول‌های به سرقت رفته خود را بدست بیاورند.
دور زدن تحریم‌ها با استفاده از رمزارز
دیکتاتوری حاکم بر ایران برای دور زدن تحریم‌ها از صرافی‌های داخلی استفاده می‌کند. بسیاری از مردم بعد از ترکیدن حباب بورس و تورم افسارگسیخته برای حفظ سرمایه‌های خود ناچارا به خرید رمز ارز روی آوردند. ارزش معاملات این بازار در ماه‌های گذشته نزدیک به ۱۰هزار میلیارد تومان بود. مجلس و بانک مرکزی چند ماه پیش دستور بسته شدن تمام درگاه‌های پرداخت غیرمجاز معاملات رمز‌ارز را صادر کردند. اما سوال اینجا است که اگر صرافی‌های مجاز به فعالیت نبودند، چگونه از درگاه‌های معتبر بانک مرکزی استفاده کرده بودند.؟
بلوکه شدن سرمایه مردم بعد از توقف فعالیت صرافی کریپتولند
توقف فعالیت صرافی کریپتولند باعث شد تا سرمایه بسیاری از مردم بلوکه شود. به کاربران گفته شده که در سایت گرداب ثبت‌نام کنند. اما تاکنون خبری از پرداخت پول کاربران کریپتولند نیست.
به گفته دادستانی برای حسابرسی به شکایت کاربران نیاز است ابتدا در سایت گرداب ثبت‌نام کنند. همه کاربران این صرافی از فرایند ثبت نام در سایت‌ معرفی شده شکایت دارند. به گزارش رسانه‌ها از ۱۵۰ هزار کاربر کریپتولند نزدیک به ۴۰ هزار نفر در سایت گرداب ثبت‌نام کردند. اما اکثر کاربران نتوانستند در سایت فوق‌الذکر ثبت نام کنند.
بعد از ۲.۵ ماه خبری از بازگشت دارایی‌های مالباختگان صرافی کرپیتولند نیست
بیش از ۲.۵ ماه از بسته شدن صرافی رمزارز کریپتولند می‌گذرد. اما خبری از بازگشت دارایی‌های آنها نیست. به این صورت باز هم سران حکومت با لابی و راند پول مردم را به سرقت برده‌اند. حاکمیت برای دور زدن تحریم‌های از این صرافی‌ها استفاده می‌کند. زمانی هم که تاریخ مصرف آنها تمام شود و یا سهم سران حکومت در سرقت اموال مردم داده نشود، دستگیر شده و اموال مردم هم توسط حکومت بالا کشیده می‌شود. مالباختگان شرکت‌های سرمایه‌گذاری کاسپین و ثامن الحج و… نمونه‌ای از عملکرد فساد، لابی و رانت سران حکومت است. بازنده اصلی مانند همیشه، مردم با از دست دادن سرمایه‌هایشان هستند.
خبرها و ویدئوهای بیشتر در لینک: http://www.irankargar.com

Subscribe
خبر بده در مورد
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات