سرمربی مصر: لیورپول جام نگیرد، صلاح را از دست می‌دهد

جستجو

سرمربی مصر: لیورپول جام نگیرد، صلاح را از دست می‌دهد

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

به گزارش “ورزش سه”، خاویر آگیره سرمربی تیم ملی مصر در جدیدترین اظهارنظر درباره‌ی محمد صلاح سوپراستار مصری لیورپول می‌گوید اگر لیورپول تا یکی دو فصل دیگر نتواند در فتح جامهای قهرمانی موفق شود صلاح این باشگاه را ترک خواهد کرد. 

صلاح 26ساله فصل گذشته با پیراهن سرخ لیورپول فوق‌العاده درخشان ظاهر شد، در 36 بازی لیورپول در لیگ برتر 32 گل به ثمر رساند و شاگردان یورگن کلوپ را به فینال لیگ قهرمانان رساند. صلاح در سطح ملی هم در اولین دوره‌ی حضور فراعنه‌ی مصر در جام جهانی بعد از 28 سال غیبت، در روسیه برای کشورش دو گل به ثمر رساند. 

اما صلاح از شروع فصل گذشته، زمانی که از رم ایتالیا به لیورپول پیوست تا کنون موفق نشده با این باشگاه انگلیسی فاتح جامهای قهرمانی شود. این در حالی است که لیورپول از فصل 2011-2012 که با سرمربی‌گری سر کنی داگلیش موفق شد در رقابتهای لیگ کاپ به قهرمانی برسد تا کنون دیگر جامی فتح نکرده است.

بر اساس این آمار است که خاویر آگیره سرمربی تیم ملی مصر می‌گوید اگر کلوپ نتواند به ناکامی سرخهای آنفیلد در کسب عناوین قهرمانی پایان دهد، ستاره‌ی بی چون و چرای لیورپول ممکن است برای فتح جام عطای لیورپول را به لقایش بخشیده و راهی باشگاهی دیگر شود. 

آگیره در مصاحبه باONSport  گفت:” اگر لیورپول نتواند جام فتح کند صلاح تا یکی دو فصل دیگر این تیم را ترک خواهد کرد. یورگن کلوپ سرمربی لیورپول این را خیلی خوب می‌داند و برای همین است که لیورپولی‌ها برای فتح جام اینقدر جدی در حال تلاش هستند”. 

با اینکه صلاح تا کنون جوایز فردی زیادی بدست آورده، از جمله بهترین بازیکن سال لیگ برتر و جایزه‌ی پوشکاش فیفا، ولی گنجینه‌ی افتخارات تیمی او تقریباً خالی است. صلاح به جز قهرمانی در سوپرلیگ سوئیس با بازل در سال 2013 تا کنون هیچ جام قهرمانی دیگری بدست نیاورده هر چند سال گذشته در کیف تا یک قدمی فتح لیگ قهرمانان اروپا با پیراهن لیورپول پیش رفت ولی در مقابل رئال مادرید ناکام ماند. 

لیورپول تا اینجا با حذف زودهنگام از کارابوئا کاپ با شکست در مقابل چلسی یکی از شانس‌های خود برای فتح جامهای قهرمانی در فصل جاری را از دست داده است. سرخپوشان در عین حال در مرحله‌ی گروهی لیگ قهرمانان هم به حریفان سرسختی روبرو هستند و در هفته‌ی چهارم این رقابتها در مقابل ستاره‌ی سرخ بلگراد شکست غیرمنتظره‌ای را تجربه کرده‌اند.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments