سه حمله تروریستی مسلمانان افراطی در فرانسه و عربستان! مسلمان افراطی «الله‌اکبر»گویان یک زن را در «نیس» سر برید!

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

روز پنجشنبه ۲۹ اکتبر ۲۰۲۰ برابر با هشتم آبان ۱۳۹۹ سه مسلمان افراطی سه حمله تروریستی انجام دادند. دو حمله در شهر نیس و دهکده مونفاوه از توابع شهر آوینیون در جنوب فرانسه و یک حمله در مقابل کنسولگری فرانسه در شهر جده در عربستان سعودی انجام شده است. بر اثر این حملات دست کم چهار نفر جان باخته و چند نفر مجروح شدند.

نخستین حمله بامداد روز پنجشنبه ۲۹ اکتبر ۲۰۲۰ برابر با هشتم آبان ۱۳۹۹ در برابر کلیسای نتردام در شهر نیس در جنوب فرانسه رخ داد. در این حمله فرد تروریست با نعره‌های «الله‌اکبر» به کلیسای نتردام نزدیک شد و با چاقو به چند نفر حمله کرد. فرد مهاجم همچنین سر یک زن میانسال را که برای دعا به کلیسا رفته بود، با چاقو از تن جدا کرد. یکی از قربانیان دیگر این حادثه خادم کلیسا بوده است.

در پی این حمله دو زن و یک مرد جان باخته و چند نفر زخمی شدند. کریستین استروسى شهردار نیس به خبرنگاران گفت: چند نفر که در کلیسا در حال عبادت بوده‌اند، مورد حمله مردى که چاقوى بزرگى در دست داشت و فریاد «الله اکبر» سر داده بود، قرار گرفتند. او بعد از کشتن دو مرد، سر زنى را هم برید.

شهردار نیس گفت: قتل این افراد شبیه کشته شدن ساموئل پتى معلم تاریخ در چند روز پیش بود. قاتل پس از مجروح شدن با گلوله پلیس دستگیر و به بیمارستان منتقل گردید.

به دنبال این واقعه، محمد موسوى رئیس «شوراى فرانسوى آئین اسلام» که اهل مراکش است، از مسلمانان مقیم فرانسه خواست به نشانه همبستگى با هموطنان خود، جشن‌هاى مربوط به ولادت پیامبر اسلام را که قرار است در روزهاى جمعه، شنبه و یکشنبه برگزار شود لغو کنند. موسوى این جنایت در کلیسا را حرکتى تروریستى خواند و آن را محکوم نمود.

خبرگزاری رویترز⁣ گزارش داده که به دنبال این حادثه جلسه نمایندگان در پارلمان فرانسه تعلیق و یک دقیقه سکوت اختیار شده است.

یک جلسه فوری نیز برای بررسی این رویداد فجیع به ریاست وزیر کشور فرانسه در وزارت کشور برگزار شده. همچنین امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه به شهر نیس سفر و از محل حادثه بازدید کرده است.

پلیس از مردم خواسته به محل حادثه نزدیک نشوند. هنوز هویت فرد مهاجم از سوی مقامات فرانسه اعلام نشده ولی این فرد دستگیر و به دلیل جراحت به بیمارستان انتقال یافته است.

دادستانى ضدتروریسم فرانسه اعلام کرده: پرونده‌اى را به منظور تحقیق درباره این حمله به عنوان «ارتکاب قتل» و «اقدام به قتل» گشوده است.

اتحادیه اروپا نیز روز پنجشنبه ۲۹ اکتبر ساعاتى بعد از حمله مرگبار یک مسلمان افراطی با چاقو در کلیساى شهر نیس، با فرانسه ابراز همبستگى کرد و خواهان همبستگی علیه نفرت‌پراکنان شد.

video

Please enable JavaScript

دو ساعت پس از حمله تروریستی شهر نیس، حمله دیگری در دهکده مونفاوه از توابع شهر آوینیون در جنوب فرانسه رخ داد. فردی مسلح که به روایتی چاقویی در دست داشت و به روایت دیگر قصد تیراندازی به مردم را کرده بود، هنگام حمله به عابران با پلیس درگیر شد و در نهایت با گلوله پلیس کشته شد.

همزمان در برابر کنسولگری فرانسه در شهر جده عربستان سعودی نیز فردی مهاجم با چاقو به نگهبان امنیتی کنسولگری حمله و او را زخمی کرد.

سفارت فرانسه در عربستان طی بیانیه‌ای اعلام کرد: «یک نگهبان دفتر کنسولی فرانسه در جده مورد حمله با چاقو قرار گرفت. این فرد کارمند یک شرکت امنیتی خصوصی بود.»

محمد الغامدی سخنگوی اطلاع‌رسانی پلیس مکه گفته است که «نیروی ویژه امنیت دیپلماتیک سعودی توانست یک شهروند چهل ساله را پس از حمله با سلاح تیز و برنده به یک نگهبان امنیتی در کنسولگری فرانسه در جده که منجر به جراحات وی شد، بازداشت کند.»

پس از این حمله سفارت فرانسه در عربستان سعودی از شهروندانش در این کشور خواست تا بیشترین میزان احتیاط و مراقبت را رعایت کنند.

این حملات چند روز پس از ترور یک آموزگار تاریخ به دست یک مهاجم مسلمان چچنی‌تبار در حومه شهر پاریس و حمایت امانوئل ماکرون از آزادی بیان به مناسبت انتشار کاریکاتورهایی درباره پیامبر اسلام توسط نشریه «شارلی ابدو» رخ داده است.

رقابت خامنه‌ای و اردوغان برای دفاع از «حرمت پیامبر اسلام» با نفرت‌پراکنی علیه فرانسه و آزادی بیان

این آموزگار کاریکاتوری از این مجله طنز را به شاگردانش نشان داده و با آنها به گفتگو درباره آن پرداخته بود. پس از ترور این آموزگار، امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه در سخنانی از آزادی بیان و کاریکاتورهایی که موضوع آنها پیامبر مسلمانان است حمایت کرد. سخنان امانوئل ماکرون با واکنش برخی از زمامداران کشورهای مسلمان‌نشین از جمله جمهوری اسلامی درر ایران و دولت اسلامگرای رجب طیب اردوغان در ترکیه روبرو شد. آنها با سوء استفاده از احساسات مذهبی عوام به تبلیغ علیه آزادی بیان و کشور فرانسه پرداخته‌اند.

درخواست طرفداران حکومتی که رهبرشان با جت فرانسوی از پاریس به تهران منتقل شد: «تحریم خودجوش» کالای فرانسوی، «اخراج سفرای فرانسه» و «تغییر نام خیابان نوفل لوشاتو»!

روز چهارشنبه ۷ آبان شماری از بسیجی‌ها و حزب‌اللهی‌ها در اعتراض به آنچه توهین دولت فرانسه به مقدسات اسلامی و پیامبر مسلمانان خواندند در مقابل سفارت فرانسه در تهران تجمع کردند. معترضان شعار می‌دادند: «این همه لشکر آمده به عشق احمد آمده» و «لبیک یا رسول الله، لبیک یا محمد».

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments