سه زندانی آزاد شده رژیم تاجرند؟ یا پاسدار-تروریست؟!

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

سه تبعه ایرانی که روز گذشته با یک گروگان زن استرالیايی مبادله شدند، بر خلاف گفته رسانه های جمهوری اسلامی تاجر نیستند، بلکه پاسدار-تروریست هايی هستند که به اتهام بمبگذاری در تایلند زندانی بودند.

دولت تایلند امروز آزادی این سه بمبگذار جمهوری اسلامی را که عامل حمله ناموفق ۸ سال پیش به اهداف اسرائیلی بودند، تایید کرده است.

رسانه‌های جمهوری اسلامی بدون ذکر هویت این افراد آنها را “تاجر” و “شهروند” معرفی کرده اند.

این در حالیست که در فیلمی که صداوسیمای جمهوری اسلامی از آزادی آنها پخش کرده است، هر سه نفر ماسک زده و کلاه سیاه بر سر دارند. (فیلم زیر)

مقام‌های تایلندی روز پنج شنبه در گفت‌وگو با خبرگزاری آسوشیدپرس تایید کرده‌اند که این سه تبعه ایرانی را که در جریان طرح بمب‌گذاری سال ۲۰۱۲ دستگیر کرده بودند به تهران فرستاده‌اند.

گفته می شود دولت استرالیا که رابطه نزدیکی با تایلند دارد، در ازای آزادی شهروند خود که در ایران به گروگان گرفته شده بود، از دولت بانکوک خواست تا این سه پاسدار-تروریست زندانی را آزاد کند.

سیاست مماشات دولت های غربی تا کی ادامه می‌یابد؟

گروگان‌گیری جمهوری اسلامی برای مبادله زندانیان خود در کشورهای غربی و سیاست مماشات غربی‌ها تا کی ادامه خواهد داشت؟ زندانیان جمهوری اسلامی در کشورهای غربی یا تروریست هستند مثل اسدی که هم اکنون در بلژیک زندانی است، و یا دلالانی که با جعل اسناد و مدارک قصد دور زدن تحریمها را داشتند که به دام افتاده اند. گروگان های غربی نیز عمدتا دانشگاهیان و پژوهشگرانی هستند که با دعوت مقامات حکومتی به ایران سفر کرده بودند.

رسانه‌های جمهوری اسلامی عصر چهارشنبه اعلام کردند که یک گروگان زن که شهروند استرالیایی-بریتانیایی است، در ازای آزادی “سه تاجر ایرانی” آزاد شده است. فقط معلوم نیست چرا این “تاجران ایرانی” هنگام ورود به فرودگاه چهره های خود را با کلاه های بلشویکی پوشانده اند! (فیلم زیر)

تصاویر پخش شده توسط تلویزیون جمهوری اسلامی گروگان زن استرالیايی را در حالی که حجاب به سر دارد، نشان داده که در فرودگاه تهران منتظر سوار شدن بر هواپیماست.

اعتراض شدید در آلمان نسبت به آدم ربایی جمهوری اسلامی

یک نهاد غیردولتی در آلمان از دولت این کشور خواسته تا در برابر آدم‌ ربایی جمهوری اسلامی صریحا موضع‌گیری کند. دستکم چهار شهروند ایرانی-آلمانی در ایران به دلایل سیاسی زندانی هستند.

رئیس این نهاد غیردولتی در برلین که «مجمع آزادی خاورمیانه» نام دارد، موضع‌گیری دولت آلمان در این باره را ضعیف دانست و با اشاره به ادامه حبس غیرقانونی ناهید تقوی، فعال حقوق بشر ایرانی آلمانی در ایران به خبرگزاری کلیسای پروتستان در برلین گفته است: دولت آلمان باید این آدم‌ربایی خودسرانه را صراحتا محکوم کند.

نهاد غیردولتی «مجمع آزادی خاورمیانه» در برلین برای دموکراسی، حقوق بشر و حاکمیت قانون در خاورمیانه تلاش می‌کند. این نهاد در سال ۲۰۰۷ توسط چند پژوهشگر علمی، روزنامه‌نگار، اعضای سازمان‌های یهودی و ایرانیان در تبعید تاسیس شد.

ناهید تقوی از ۱۶ اکتبر بدون دسترسی به امکانات کنسولی سفارت آلمان در ایران و بدون برخورداری از کمک‌های حقوقی در زندان اوین محبوس است. به گفته خانواده خانم تقوی مقامات جمهوری اسلامی او را «تهدیدی امنیتی» دانسته‌اند.

رئیس «مجمع آزادی خاورمیانه» این اتهام را مسخره خوانده و می گوید: این زورگویی که در آنجا اعمال می‌شود نشان از ماهیت تبهکارانه رژیم [جمهوری اسلامی] دارد. آنها ابایی ندارند که برای رسیدن به اهداف سیاسی‌شان آدم‌ربایی کنند و آلمان را زیر فشار بگذارند.»

خانم بکر زندانیان سیاسی در ایران را به «توپ‌های بازی» تشبیه می‌کند. به عقیده این کارشناس خاورمیانه، جمهوری اسلامی از طریق زندانیان آلمانی قصد دارد تا کشورهای اروپايی را وادار به سازش و مصالحه کند و در این راه به همکاری دولت آلمان امیدوار است.

او به دادگاهی که در حال حاضر در بلژیک علیه اسدالله اسدی، دیپلمات-تروریست جمهوری اسلامی جریان دارد اشاره کرده و این دادگاه را دارای نقشی کلیدی در این میان می‌داند.

[embedded content]

www.youtube.com/watch?v=lmouoIzYRc0

با استفاده از لینک زیر می توانید ویدیوی مزبور را دانلود کرده و به اشتراک بگذارید. برای دانلود این ویدیو از سایت ایران پرس نیوز خارج میشوید.

DOWNLOAD

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments