سپاه؛ حمله مجدد اسرائیل و درخواست از سازمان ملل

جستجو

سپاه؛ حمله مجدد اسرائیل و درخواست از سازمان ملل

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه می گوید: جنگنده‌های اسرائیل، نیمه شب دیشب سه شنبه بیست و چهارم نوامبر مواضع سپاه قدس و شبه نظامیان وابسته به رژیم ایران را در اطراف دمشق بمباران کردند که در نتیجۀ آن دست کم هشت تن از آنان کشته شدند.

به گزارش رادیو فرانسه، همین منبع افزوده است که هواپیماهای اسرائیلی در حملۀ خود یک پایگاه و یک انبار مهمات نیروهای قدس و حزب‌الله لبنان را هدف گرفتند.

خبرگزاری رسمی حکومت دمشق با تأئید این خبر مدعی شد که حملات صورت گرفته تنها خسارات مادّی به بار آورده‌اند. با این حال، نظامیان فراری ارتش سوریه به رویترز گفته‌اند که مناطق بمباران شده محل استقرار شمار قابل توجه‌ای از نیروهای سپاه قدس بوده است.

اسرائیل بارها از رژیم ایران خواسته است که نیروهای خود را از سوریه خارج کند. این کشور برای وادار کردن سپاه پاسداران به خروج نیروهایش از سوریه همواره مواضع آنها را مورد هدف حملات خود قرار داده است.

در همین حال سفیر اسرائیل در سازمان ملل از شورای امنیت خواست تا برای اخراج نیروهای وابسته به رژیم ایران از سوریه وارد عمل شود.

به گزارش یورونیوز، سفیر اسرائیل در نامه‌ای خطاب به رئیس شورای امنیت نوشت: اسرائیل از شورای امنیت می‌خواهد که اقدامات خطرناکی را که تکرار می‌شود، محکوم کند و خواستار خروج کامل نیروهای رژیم ایران و نمایندگانش از سوریه و حذف زیرساخت‌های نظامی آنها از خاک سوریه شود.

سفیر اسرائیل هشدار داد که اقداماتی نظیر بمبگذاری در نوار مرزی که عوامل رژیم ایران انجام می دهند، می‌تواند باعث تشدید جدی تنش‌ها در منطقه شود و نه تنها برای مردم غیرنظامی محلی، بلکه برای پرسنل سازمان ملل نیز خطرناک است.

وی در پایان اعلام کرد: این اقدامات بار دیگر ثابت می‌كند كه خاک سوریه مورد سوء استفاده نیروهای متخاصم قرار گرفته است. اسرائیل، رژیم سوریه را مسئول عملیات خصمانه انجام شده می‌داند و تمام اقدامات قانونی برای دفاع از خود در برابر اینگونه حملات را به کار خواهد بست.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments