سیل و بسته شده جاده قدیم نطنز به کاشان – فیلم

جستجو

سیل و بسته شده جاده قدیم نطنز به کاشان – فیلم

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

وقوع سیل در ۸ استان کشور و جان باختن حداقل ۱۱ هموطن
حداقل ۱۱ هموطن در وقوع سیل جان خودرا از دست دادند
به گزارش رسانه‌های بارندگی شدیدی که از ظهر دوشنبه ۱۳ اردیبهشت آغاز شده بود، باعث وقوع سیل در ۸ استان کشور شد. وقوع سیل در استانهای اصفهان، یزد، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، تهران و سیستان و بلوچستان گزارش شده است.
رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر از وقوع سیل پس از بارندگی‌های دوشنبه شب ۱۳ اردیبهشت در ۶ شهرستان و ۴۷ روستا خبر داد.
ولیپور از کشته شدن ۱۱ تن از هموطنان در جریان سیل خبرداد و گفت: «در جریان عملیات جست‌وجو و نجات توسط امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر طی شبانه‌روز گذشته، متاسفانه پیکر ۱۰ نفر از مفقودین ناشی از سیل در استان‌های یزد، کرمان و خراسان جنوبی پیدا شدند و عملیات جست‌وجو برای یک گمشده‌ی دیگر همچنان ادامه دارد.»
به گفته رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر وقوع سیل از ساعت ۱۳ روز دوشنبه۱۳ اردیبهشت آغاز و تا صبح سه‌شنبه ۱۴ اردیبهشت ادامه داشت.
۶ تن از جانباختگان از نیروهای اداره برق کرمان بودند. رضا فلاح مدیر عامل جمعیت هلال احمر کرمان در این رابطه گفت: «پیکر ۶ نیروی اداره برق کرمان در منطقه هرمک گلباف پس از جستجوی شبانه پیدا شد.»
کارمندان کشته شده از نیروهای اداره برق گلباف بودند که برای اتصال برق روستای هرمک شهر گلباف به این منطقه اعزام شده بودند.
وقوع سیل آن روی خشکسالی
خشکسالی و سیل دو پدیده طبیعی هستند که در کشور ما به بحران تبدیل شده‌اند. این پدیده‌های طبیعی دو روی یک سکه هستند. بدلیل سومدیریت هیچگاه این دو پدیده با هم بررسی نشده‌اند. جلسات بررسی مقابله با خشکسالی هر از چندگاهی در نهادهای مختلف دولتی برگزار می‌شود. بمحض وقوع سیل این جلسات فراموش و راهکارهای مقابله با سیل شروع می‌شود. غافل از اینکه این دو پدیده ارتباط مستقیم با هم دارند. قیمت سیاستهای غلط هیئت حاکمه در برخورد با این مشکلات را مردم با جان و مال خود می‌دهند.
فیلمهای جاری شدن مجدد سیلاب و فوران فاضلاب در اهواز و سایر شهرهای خوزستان
جان باختن دو شهروند در سیریک و منوجان بر اثر طغیان رودخانه ها و سیل

خبرها و ویدئوهای بیشتر در لینک: http://www.irankargar.com

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments