شجریان؛ پیام ارتش آمریکا/سکوت فرهنگستان خامنه‌ای

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

خامنه ای به سکوت نسبت به درگذشت شجریان ادامه می دهد، ولی ارتش آمریکا از او تجلیل کرد

به گزارش رادیو پیام اسرائیل، فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکایی در منطقه (سنتکام) درگذشت استاد محمد رضا شجریان، خواننده مردمی و نامدار ایران را به جامعه هنر و موسیقی و خانواده او تسلیت گفته و در توییتر فارسی‌اش از دیرکرد این پیام همدردی پوزش خواسته است.

این در حالی که فرهنگستان زبان و ادب فارسی به مدیریت حداد عادل هنوز هیچ واکنشی به مرگ این استاد موسیقی ایران نشان نداده است.

درگذشت استاد محمدرضا شجریان با واکنش های گسترده ای در بین مردم در داخل و ایرانیان مقیم خارج برجای گذاشت و مقامات رسمی کشورهای گوناگون، این ضایعه را به مردم ایران و جامعه فرهنگ دوستان و اهالی موسیقی تسلیت گفته و ابراز همدردی کردند.

با این وجود تاکنون هیچ گونه اظهار نظر و ابراز تسلیت از سوی خامنه‌ای در رابطه با درگذشت شجریان صادر نشده و روزنامه کیهان وابسته به رهبر جمهوری اسلامی بر خلاف تمامی نشریات و جراید داخلی و خارجی هیچ تیتری در این خصوص منتشر نساخته است.

سوگ نیمه‌کاره در فقدان استاد شجریان

در پی ممانعت از حضور مردم در مراسم خاکسپاری استاد شجریان در توس مشهد، روزنامه اعتماد با عنوان “سوگ نیمه‌ کاره در فقدان شجریان”، نوشت: سوگواری عمومی وقتی درست انجام نشود، می‌تواند به شکل یک بغض و خشم فروخورده نزد مردم باقی بماند.

این روزنامه در مطلب دیگری با عنوان “شجريان‌ها ملت هستند”، به رویارویی مردم با نظام اذعان کرده و از جمله نوشته است: باید پذیرفت متر و مقیاس و همین‌طور معیار اکثریت جامعه امروز آن چیزی نیست که قابل پذیرش قدرت رسمی کشور باشد، بنابراین ادامه روند موجود، بیانگر فاصله‌ ای بیش‌از‌پیش خواهد بود با توجه به این‌که ملت و قدرت نیز بر طبل خود می‌کوبند، این صداهای متناقض آهنگین نیست! تریبون ملت که همان شبکه‌های اجتماعی است با تریبون رسمی مغایرت اهداف پیدا کرده و نوعی لج و لجبازی قابل مشاهده است و در واقع چنین کشمکشی نوعی سوءتفاهم و فوبیایی است که در آن بازی برد- برد نخواهد بود!

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments