شمار خودکشی‌های ماه اکتبر در ژاپن «از کل مرگ‌ومیر ناشی از کرونا در سال جاری بیشتر است»

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

آمارهای رسمی ژاپن نشان می‌دهد که ماه گذشته ۲۱۵۳ خودکشی منجر به مرگ در این کشور اتفاق افتاده که این رقم از کل مرگ‌ومیر ناشی از ابتلا به کرونا طی سال جاری در این کشور بیشتر است.

شبکه تلویزیونی «سی‌ان‌ان» روز یکشنبه ۹ آذر با استناد به آمارهای وزارت بهداشت ژاپن گزارش داد که آمار خودکشی‌های ماه اکتبر بیشترین رقم از ماه مه ۲۰۱۵ تاکنون است.

کارشناسان می‌گویند ترس از فقر، شیوع کرونا، بیکاری گسترده و انزوای اجتماعی می‌تواند به بحران روان‌پریشی منجر شود.

از ابتدای سال جاری میلادی در مجموع دو هزار و ۸۷ نفر در ژاپن جان خود را در اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست داده‌اند، اما شمار کل مرگ‌ومیر به‌خاطر خودکشی در ژاپن طی سال گذشته ۲۰ هزار مورد بوده که نیمه نخست ۲۰۲۰ اندکی کاهش یافت، اما طی ماه‌های گذشته دوباره اوج گرفته است.

ژاپن یکی از بالاترین نرخ خودکشی‌ را در جهان دارد و به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر حدود ۱۸.۵ نفر خودکشی می‌کنند.

آمارهای ماه اکتبر نشان می‌دهد که میزان خودکشی در میان زنان ژاپنی نسبت به اکتبر پارسال ۸۳ درصد و در میان مردان ۲۲ درصد افزایش یافته است. زنان در ژاپن بیشتر در بخش‌هایی مانند خدمات هتل، خدمات غذایی و فروشگاه‌ها فعال هستند.

ژاپن یکی از موفق‌ترین کشورها در مهار شیوع کرونا است و با توجه به جمعیت بالای ۱۲۶ میلیون نفری‌اش، تنها حدود دو هزار قربانی ثبت کرده است اما معضل خودکشی بالا در این کشور کماکان ادامه دارد.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments