شهادت یکی از محافظان شخصی چاوز؛ اسمارت ماتیک برای تقلب در آرا ساخته شد

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

شهادت یکی از محافظان شخصی دیکتاتور هوگو چاوز نشان میدهد نرم‌افزار انتخاباتی اسمارت‌ماتیک برای دستکاری آرا ساخته شده است. شاهد می‌گوید که عملیات اسمارت‌ماتیک یک دهه پیش برای نگه داشتن «قدرت و ثروت در ونزوئلا» آغاز شد.

«من شاهد بودم که دولت ونزوئلا بوسیله شرکت اسمارت‌ماتیک نرم‌افزار پیچیده الکترونیکی شمارش آرا ساخت که بتوانند آرا را به نفع خود تغییر دهد و قدرت را در دست خود نگه دارد». ‏«من چندین بار جلسه میان چاوز، شرکت اسمارت‌ماتیک و جرج رودریگز مسئول انتخابات ونزوئلا و شخص * هماهنگ کردم، برنامه این بود که انتخابات دستکاری شود تا چاوز در قدرت بماند. در چهار جلسه اول جرج رودریگز این ایده را مطرح کرد که آیا می‌توان نرم‌افزاری طراحی کرد که انتخابات را دستکاری کند، چاوز بسیار استقبال کرد و گفت شرکت اسمارت‌ماتیک هر چیزی نیاز داشته باشد در اختیارش خواهم گذاشت. چاوز بلافاصله از اسمارت‌ماتیک خواست تا سیستمی طراحی کند که در نهایت نام او انتخابات خارج شود و به شرکت اسمارت‌ماتیک پول زیادی پیشنهاد کرد و شرکت اسمارت‌ماتیک هم پذیرفت و با موفقیت این دستگاه را ساخت».

‏«این سیستم طوری طراحی شد که مشخصات افراد را بگیرید ولی این مشخصات را به رای واقعی او متصل نمی‌کند و بدون اینکه اثری به جا بگذارد رای را تغییر می‌دهد و یا دستکاری می کند. من شخصا در چندین انتخابات از جمله ۲۰۰۶ و ۲۰۱۳ ونزوئلا از نزدیک در جریان بودم، اسمارت‌ماتیک به صورت آنلاین آرا هر ایالت ونزوئلا را در اینترنت و مدیا طوری اعلام می‌کرد که به نظر واقعی بود در حالی که اعداد همگی ساختگی بودند. شخصی که مسئول انتخابات بود و پشت کامپیوتر بود به راحتی قادر بود نتایج شمارش شده یک کاندید را به وسیله نرم‌افزار به کاندید دیگر تبدیل کند. در ساعت ۲ شب کاندید مقابل چاوز با ۲ میلیون رای پیش بود، تصمیم گرفته شد که سیستم ریست شود سپس سیستم ها آفلاین شوند و آرا را در مناطق مختلف ونزوئلا تغییر دهند. تمام سیستم‌های رای گیری از جمله دومینین نیز از روی نرم‌افزار اسمارت‌ماتیک تهیه شده است و در واقع اسمارت‌ماتیک DNA تمام نرم افزار های شمارش آرا می باشد. در انتخابات آمریکا هم دقیقا از همان دومینین استفاده شده است و به همان شکل آرا را ذخیره و منتقل می‌کند. من با چشمان خودم دیدم که می‌توان آرا را به صورت لحظه‌ای در انتخابات تغییر داد در واقع مهم نیست که مردم به چه کسی رای داده‌اند، نتیجه بوسیله اپراتور تغییر می‌کند».

«چیزی که در انتخابات آمریکا دیدم دقیقا همان اتفاق بود، ۵ ایالت در لحظه‌ای که شمارش متوقف شد ترامپ با اختلاف فاحش پیش بود، ناگهان در طی شب که نه کسی رای می‌دهد نه گزارش شمارش صورت می‌گیرد همه چیز تغییر کرد. وقتی صبح شمارش مابقی آرا آغاز شد نتیجه در ۵ ایالت به شکل نا‌متعارف به نفع بایدن تغییر کرد».

این تقلبات در سال ۲۰۱۷ در ونزوئلا افشا شد، جزئیات امنیتی چاوز هم‌اکنون در اختیار سرویس امنیت کوبا است و مامور ضد‌اطلاعات FBI آمریکا در سال ۲۰۱۷ پیتر استرزک بود.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments