شوک بزرگ به نظام و سردرگمی سران رژیم / آبان 98 تکرار می شود ؟

شوک بزرگ به نظام و سردرگمی سران رژیم / آبان 98 تکرار می شود ؟ به همراه اخبار ایران و جهان، فیلم، ویدیویهای سکس اسلامی و دوربین مخفی و دیگر مطالب سرگرم کننده در مجله ویدیویی توفیدز.

جستجوی سایت

شوک بزرگ به نظام و سردرگمی سران رژیم / آبان 98 تکرار می شود ؟

© Copyright Notification: This video is originally produced by IranTV on youtube (youtube.com/IranTV) and all rights are preserved for us. using our contents without permission results in our legal claim.

با مروری بر روزنامه های کشور و همچنین بر تحلیل های بین المللی، میتوان به سادگی دریافت که گویا معادلات ج.ا پس از تجاوز روسیه به اوکراین کاملا بر هم ریخته و سران رژیم دچار نوعی سردرگمی و بلاتکلیفی شده اند. در درجه اول وامی که دولت قرار بود برای گشایش اثتصادی از روس ها بگیرد، با سقوط ارزش روبل و بحران اقتصادی در روسیه تقریبا منتفی شده است. از سوی دیگر حمایت های سیاسی روس ها در سطح بین الملل نیز بی اثر شده و حتی شنیده شد که روس ها در مسیر برجام سنگ اندازی هایی نیز می کننند که بتوانند قیمت نفت را در جهان بالا نگه دارند. با در نظر گرفتن همه این فاکتور ها ، ج.ا تصمیم گرفته است که بار دیگر دست در جب مردم ببرد و هم مالیات ها را افزایش دهد و هم ارز ترجیحی را حذف کند.
مواضع وزیر خارجه روسیه در مورد برجام، موضوع مورد توجه اغلب روزنامه‌های جکومتی بوده است. از جمله جهان صنعت این اقدام را به «نارنجک زیر میز برجام» تشبیه کرده‌اند. آرمان به‌نقل از یک کارشناس حکومتی خواسته که «برجام را از دست روس‌ها نجات» دهند. حذف ارز ۴۲۰۰تومانی توسط مجلس رژیم نیز مهم‌ترین موضوع اقتصادی مورد توجه روزنامه‌های حکومتی بوده و واکنش مشترک روزنامه‌ها به موضوع حذف ارز ترجیحی، هشدار نسبت به قیام و خشم مردم است. در این مورد حتی تحلیلگران حکومتی نیز متذکر شده‌اند که مجلس هم جرأت نکرد ارز را حذف کند و توپ را در زمین دولت انداخت. و باید منتظر یک انفجار در جامعه باشیم.
گفتنی است که حذف ارز ۴۲۰۰تومانی از دارو و گندم … تبعات اقتصاد سیاسی سنگینی داشته و سفره مردم را کوچک‌تر از این‌که که هست، می‌کند و این هم به باور کارشناسان، موجب افزایش نارضایتی عمومی است. سطحی از نارضایتی که به گفته یکی از نمایندگان مجلس تا کنون ندیده ایم. در این حد که این نماینده در صحن علنی هشدار داد که «مراقب باشیم با حذف ارز ۴۲۰۰تومانی، آبان ۹۸ تکرار نشود!»

مطالب مرتبط