شکست سنگین فوتبال زنان افغانستان در مقابل ازبکستان

جستجو

شکست سنگین فوتبال زنان افغانستان در مقابل ازبکستان

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
افغانستانحق نشر عکس CAFA
Image caption تیم ملی افغانستان با لباس سرخ به مصاف ازبکستان رفته بود.

تیم ملی فوتبال زنان افغانستان در اولین دور رقابت‌های زنان مرکز آسیا با دریافت ۲۰ گل از ازبکستان شکست سنگینی را در کارنامه خود ثبت کرد.

مسابقات کشورهای مرکز شامل افغانستان، ایران، ازبکستان، تاجیکستان و قرقیزستان از روز گذشته آغاز شده و قرار است که تا اول دسامبر سال جاری میلادی در شهر تاشکند، پایتخت ازبکستان ادامه یابد.

طاهر رئوفی، از مسئولان فنی فدراسیون فوتبال افغانستان به بی‌بی‌سی گفت که برد و یا باخت برای تیم فوتبال زنان افغانستان مهم نیست، مهم حضور آنان با توجه به وضعیت افغانستان در میادین بین المللی است.

حق نشر عکس CAFA
Image caption در رقابت عصر روز گذشته تیم ملی افغانستان ۲۰ گل از ازبکستان دریافت کرد.

تیم ملی فوتبال زنان برای نخستین بار در سال ۲۰۰۷ با مخلوطی از بازیکنان داخلی و خارجی تشکیل شد. این تیم در همین سال در یک تورنمنت در کشور پاکستان شرکت کرد و در اولین حضورش در میدان فوتبال موفق به کسب مقام نایب قهرمانی شد.

در سال‌های اخیر افغانستان از رقابت در جنوب آسیا خارج شده و باید با کشورهای مرکز آسیا به رقابت بپردازند، آقای رئوفی می‌گوید که فوتبال مرکز آسیا با فوتبال جنوب آسیا تفاوت زیادی دارد و این شکست برای افغانستان دور از انتظار نبود.

در رقابت عصر روز گذشته تیم ملی افغانستان ۲۰ گل از ازبکستان دریافت کرد که این شکست در تاریخ تیم ملی زنان افغانستان بی‌سابقه بوده است.

شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی افغانستان نوشته که تیم ملی افغانستان تقریبا هر چهار دقیقه یک گل از ازبکستان دریافت کرده است.

حق نشر عکس AFGHANISTANWNT/FB
Image caption چند سال قبل تیم ملی فوتبال زنان افغانستان با این پوشش به زمین رفت که خبر ساز شد و رئیس فدراسیون فوتبال افغانستان عذرخواهی کرد

عطا امین، کاربر دیگر افغانستان با اشاره به این شکست نوشته “هیچ مشکل نیست این شکست‌ها تجربه می‌شود.”

او افزوده “در چنین شرایط دشوار که خواهران عزیزمان به میدان می‌روند قابل تقدیر هستند، امنیت درست نداریم، مشکلات بسیار زیاد سد راهشان است، اما باز هم این شیر بانوان کشور با تیم‌های قدرت‌مند مرکز آسیا بازی می‌کنند.”

براساس برنامه اعلام شده قرار است که تیم ملی افغانستان روز یکشنبه(چهارم قوس/آذر) به مصاف تیم ملی ایران برود. روز سه‌شنبه همین هفته نیز به مصاف قیرقیزستان و شنبه هفته آینده نیز در مقابل تیم ملی تاجیکستان بازی خواهد کرد.

حق نشر عکس CAFA
Image caption بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان افغانستان.

سابقه بازی تیم ملی زنان افغانستان

تیم بانوان افغانستان در مسابقات بانوان کشورهای جنوب آسیا برای نخستین بار در سال ۲۰۱۰ در بنگلادش حضور یافت و نتوانست از مرحله گروهی این رقابت‌ها صعود کند.

در سال ۲۰۱۲ در سریلانکا توانست با شکست چهار بر صفر بر پاکستان، تساوی مقابل مالدیو به مرحله نیمه نهایی راه یابد و مقام چهارم را در این مسابقات به دست آورد.

حق نشر عکس CAFA
Image caption شماری از کاربران شبکه های اجتماعی از حضور زنان افغان قدردانی کرده‌اند

تیم ملی فوتبال زنان افغانستان قبل از حضور در مسابقات کشورهای جنوب آسیا در سال ۲۰۱۲ در یک دیدار دوستانه به مصاف تیم زنان قطر در شهر دوحه رفت و توانست این تیم را با نتیجه دو بر صفر شکست دهد.

این تیم در سال ۲۰۱۴ در مسابقات زنان کشورهای جنوب آسیا با ۹ بازیکن از میان افغان‌های مقیم کشورهای ایران، آمریکا و اروپایی و ۱۱ بازیکن از باشگاه‌های فوتبال در داخل افغانستان، نتوانست نتیجه قابل قبول کسب کند.

تیم افغانستان با شکست‌ سنگین از حریفانش بنگلادش،‌ مالدیو و هند مرحله گروهی را ترک کرد.

در سال ۲۰۱۶ نیز تیم ملی فوتبال زنان در مسابقاتی که با مشارکت تیم ملی فوتبال زنان هند، نپال، بنگلادیش، مالدیو، سریلانکا و بوتان برگزار شد، نتوانست موفقیتی به دست بیاورد و در دومین دیدارش به مصاف تیم بنگلادش رفت و با نتیجه سنگین ۰-۶ شکست خورد و حذف شد.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments