شیراز؛ حمله به دادگاهی که نوید را محاکمه کرده بود

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

مسئول یگان انتظامات دادگاه انقلاب اسلامی شیراز از پرتاب مواد آتش‌زا در مقابل دادگاه انقلاب این شهر در شامگاه یکشنبه خبر داد.

به گزارش ایرنا، افسر مسئول انتظامات در شب حادثه گفت، شناسایی مهاجم یا مهاجمان در دستور کار قرار گرفته است. او همچنین گفت، عده‌ای از این حادثه عکس و فیلم تهیه کرده و موجب انتشار آن در فضای مجازی شدند که برخورد با این عوامل نیز در دستور کار پلیس قرار گرفته است.

رادیو آلمان در ادامه گفت: شب گذشته فیلم و تصاویری از این اقدام در برخی صفحات شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که در آن تأکید شده بود همان دادگاهی که حکم اعدام نوید افکاری، کشتی‌گیر ایرانی را صادر کرد آتش زده شد.

فیلم زیر: خواندن سرود ای ایران بر سر مزار پهلوان نوید

جمهوری اسلامی همین است و بس!

برخی از رسانه های داخل کشور به شدت از پیامدهای داخلی و بین المللی اعدام نوید افکاری ابراز نگرانی کرده اند.

از جمله روزنامه اعتماد در این باره نوشت: این پرونده همزمان توسط اپوزیسیون برانداز و مدعی کسب قدرت در ایران و دستگاه قضایی، سیاسی و امنیتی شد، و توجه مردم ایران و جهان را جلب کرد. با توجه به شرایط فعلی اجرای این حکم به نفع حکومت نبوده است.

این منبع افزود: صدور حکم اعدام برای سه جوان معترض آبان ۹۸، نه تنها دوباره نگرانی‌ها را تشدید کرد که با اجرای حکم اعدام نوید افکاری، روح و روان بخش زیادی از جامعه ایران جریحه‌دار و فضای روانی جامعه را به ناامیدی و خشم از اقدام قوه قضاییه و حاکمیت هدایت کرد. جمعیت کثیری از مردم از مستندات دستگاه قضایی درباره نوید افکاری قانع نشدند و بر همین اساس با فریاد مجازی اعدام نکنید، خواستار توقف اجرای حکم شدند.

این روزنامه نوشت: هر گونه اقدام عجولانه، می‌تواند به‌ صورت هزینه‌های موجود روی دست نظام، بیفزاید. براندازان در مقام مدعیان جایگزینی نظام جمهوری اسلامی، فقط به‌دنبال مخابره مکرر این پیام به مردم هستند که: نظام سیاسی ایران، همین است و بس!

روزنامه همدلی نیز نوشت اعدام نوید افکاری یک پیآمد اساسی داشت؛ که لغو سفر ظریف به اروپا بود. واکنش کشورهای اروپایی و آمریکا در روزهای گذشته نسبت به این موضوع بسیار گسترده بود. این در حالی است که قبل از اجرای حکم اعدام نیز، درخواست‌های بین‌المللی برای توقف آن اخبار زیادی را به خود اختصاص داده بود.

این منبع افزود: شاید بتوان برداشت غربی‌ها از اجرای حکم افکاری را به حمله به سفارت عربستان از سوی تندروها تشبیه کرد، خسارت آن حمله با هیچ خسارت دیگری قابل مقایسه نیست.

تصویر زیر: نوید، کشتی زندگی را به ناداوری باخت

ایران پرس نیوز
[embedded content]

www.youtube.com/watch?v=FfDB4l3pGU8

با استفاده از لینک زیر می توانید ویدیوی مزبور را دانلود کرده و به اشتراک بگذارید. برای دانلود این ویدیو از سایت ایران پرس نیوز خارج میشوید.

DOWNLOAD

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments