صادرات هند به ایران ۱۰ برابر وارداتش از کشور شد

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

سخنگوی وزارت بهداشت، روز یکشنبه ۲۷ مهر، با اعلام شناسایی ۳۸۹۰ مورد جدید مبتلا به کرونا در ایران طی ۲۴ ساعت گذشته، گفت ۲۵۲ تن نیز در این فاصله زمانی جان خود را از دست دادند.

خانم لاری در گزارش روزانه خود همچنین گفت از نزدیک به چهار هزار بیمار جدید شناسایی‌شده، یک‌هزار و ۶۶۱ نفر بستری شده‌اند و در حال حاضر بیش از چهار هزار و ۷۴۴ نفر در وضعیت شدید بیماری و تحت مراقبت ویژه قرار دارند.

بر اساس این گزارش رسمی، مجموع بیماران کووید۱۹ در ایران به ۵۳۰ هزار و ۳۸۰ نفر رسیده و شمار رسمی جان‌باختگان این بیماری نیز به ۳۰ هزار و ۳۷۵ نفر رسیده است.

آمار رسمی کرونا در ایران که سخنگوی وزارت بهداشت اعلام می‌کند، همواره محل تردید بوده و منابع رسمی و غیررسمی دیگر بارها آمارهای متفاوتی ارائه داده‌اند.

هفته پیش ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت ایران، اعلام کرد که بسیاری از قربانیان کرونا به دلیل منفی بودن تست‌شان جزو آمار جان‌باختگان اعلام نمی‌شوند. او همچنین درباره آمار واقعی گفت: «بسته به وضعیت استان‌های ایران، ممکن است که از ۱.۵ تا ۲.۲ برابر بیشتر از آمار اعلام‌شده باشد.»

خانم لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، امروز همچنین گفت بر اساس آمار تفکیکی، بیماری کووید ۱۹ افرادی که به بیماری ‌های زمینه‌‌ای مبتلا هستند، به شکل شدیدتری بروز پیدا می‌کند.

به‌گفته این مقام دولتی، از ابتدای شیوع کرونا در ایران تا ۲۰ مهر ۱۳۹۹، نزدیک به ۱۵ هزار نفر از قربانیان کرونا کسانی بوده‌اند که بیماری‌‌های زمینه‌‌ای، مثل بیماری‌های ریوی، قلبی، دیابت، کبدی، بدخیمی، کلیوی داشته‌اند.

بر این اساس، نزدیک به نیمی از آمار درگذشتگان ناشی از ابتلا به کرونا کسانی بوده‌اند که بیماری‌های زمینه‌ای داشته‌اند.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، در حال حاضر وضعیت استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان قرمز است.

تا چند روز پیش استان کردستان در وضعیت هشدار قرار داشت، اما به‌تازگی در ردیف استان‌های قرمز قرار گرفته است.

در حال حاضر استان‌های هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments