صلح با دشمن؛ حمله نماینده خامنه‌ای/واکنش زیباکلام

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

زیباکلام: شما تنها هنرت آتش زدن پرچم آمریکاست

پس از اظهارات اخیر روحانی در باره لزوم گفتگو و صلح با آمریکا، آخوند علم‌الهدی امام جمعه و نمایندهٔ خامنه‌ای در مشهد، در تلویزیون حکومتی، او را مورد حمله قرار داد و گفت: مشکل انحراف، مخصوص دوران یزید، معاویه، بنی‌امیه و بنی‌عباس در صدر اسلام نبود، متأسفانه الآن هم همین مشکل وجود دارد. یک عده جریان های فرصت‌طلب در مدیریت کشور، هر ضعف و ناتوانی که دارند، این را تطبیق می‌کنند با یک تحریفی در تاریخ اسلام و با یک تحریفی در سرنوشت امت….

وی افزود: وقتی بنا شد نتوانستند جامعه را مدیریت کنند و نتوانستند مسأله اقتصاد و معیشت مردم را مدیریت کنند، قدرت مدیریت نداشتند، می‌آیند فرافکنی می‌کنند و مشکلات مدیریت خودشان را به حساب فشار خارجی، تهاجم اقتصادی و تحریم اقتصادی دشمن قرار می‌دهند، راه‌حلی که می‌دهند این است که ما برویم دست به دست دشمن بدهیم و با دشمن بسازیم، برویم دست به دست دشمن بدهیم چون شما قدرت مدیریت ندارید!؟

شما تنها هنرت آتش زدن پرچم آمریکاست

صادق زیباکلام استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران در واکنش به توئیت رئیس کمیسیون امنیت مجلس ولایت درباره اعدام روحانی در حساب کاربری‌اش در توئیتر نوشت: میشه در پاسخ به تقاضای اعدام از ناحیه جناب ذوالنور برای آقای روحانی، یک نظر سنجی ساده از مردم نمود و پرسید، چه کسی در انداختن کشور در وضعیت موجود بیشتر مقصر است؟ تندرو‌های انقلابی امثال جناب ذوالنور که تنها هنرشان در مملکتداری آتش زدن پرچم آمریکا در مجلس است یا روحانی؟

جناب روحانی، باید شما را هزار بار اعدام کنند!

رئیس کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس ولایت در حساب توییتری خود مدعی شد اکثریت مردم خواستار عزل و مجازات روحانی هستند.

به گزارش سایت خبر فوری، آخوند مجتبی ذوالنوری در حساب توییتری خود‌ نوشت‌: جناب روحانی، امروز اکثریت قاطع ملت ایران به کمتر از عزل و مجازات شما راضی نمی‌شوند. با منطق شما، رهبر انقلاب باید دستور دهند هزار بار شما را اعدام کنند تا دل مردم عزیز راضی شود.

روزنامه رسالت نیز روز گذشته در سرمقاله‌اش با عنوان “همان‌قدر سیاست نمی‌دانید که دین نمی‌فهمید”، روحانی را به دلیل اظهاراتش در باره صلح با دشمن زیر ضرب گرفت ‏و نوشت: هنوز به سالگرد شهادت سردار سلیمانی نرسیده‌ایم، با این‌ حال حرف از صلح زدن و آن را به مبانی دین چسباندن چه معنایی دارد؟

روحانی: زورمان نمی رسد باید با دشمن صلح کرد

روحانی روز چهارشنبه در نشست هیئت دولت در واکنش به سخنان خامنه ای گفت که جنگیدن در زمان صلح خطا است به ویژه اگر زورمان به دشمن نمی رسد و مردم هم طالب صلح هستند.

روحانی با بیان اینکه در نتیجۀ تحریم های نفتی و بانکی آمریکا، مردم در فشار اقتصادی قرار دارند، با اشاره به امام دوم شیعیانبه عنوان “امام صلح” برای حفظ اساس اسلام گفت: اگر در روز صلح جنگیدیم خطا است… به موقع باید بجنگیم و به موقع هم باید صلح کنیم.

این در حالیست که خامنه ای پیش تر طی سخنانی بی آنکه نامی از کسی ببرد اعتراف کرد که در درون نظام عده ای ترسو به اسم عقلانیت در پی انفعال و فرار از مقابل دشمن هستند.

خامنه ای گفت: ترسوها حق ندارند اسم عقلانیت را بیاورند و افزود: دشمن تلاش دارد تا معنای غلط عقلانیت را تلقین کند و برخی هم نادانسته در داخل همان حرف دشمن را تکرار می کنند.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments