ضرب و شتم و بازداشت مادران جانباختگان آبان ۹۸ – فیلم

جستجو

ضرب و شتم و بازداشت مادران جانباختگان آبان ۹۸ – فیلم

اهمیت:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مادران جانباختگان آبان ۹۸ که در حمایت از تظاهرات سراسری به میدان آمده بودند، دستگیر شدند. این مادران که پس از حضور در میدان آزادی، در متروی صادقیه حضور پیدا کرده بودند، توسط نیروهای امنیتی مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.
مادران جانباختگان آبان ۹۸، پیش از ظهر روز جمعه ۸ آبان ۹۸، دست به یک حرکت اعتراضی زدند. مادران ابتدا در میدان آزادی تهران تجمع کرده و یکی از مادران خطاب به مردم سخنانی گفت.
این مادر داغدیده با صدای حزینی گفت: «بسه، دیگه بردگی بسه. ما نمی‌گیم از ما حمایت کنید. از خودتون حمایت کنید. از جوانهای خودتون حمایت کنید.
یکی دیگر از مادران گفت جوان من برای حمایت از مردم به خیابان رفت و دو گلوله به سینه‌اش شلیک کردند. ‌آنها سپس با همدیگر شعار می‌دادند: «ما دنبال حقومونیم، دست به دست تا سرنگونی»
این مادران داغدار سپس به سمت متروی صادقیه حرکت کردند و همچنان در خیابان از مردم خواستار حمایت بودند.
مادران جانباختگان قیام آبان ۹۸ با حضور در ایستگاه مترو صادقیه، همچنان خروشیدند و مردم را به پشتیبانی و حمایت دعوت کردند. خانم محبوبه رمضانی فریاد می‌زد که من مادر پژمان قلی‌پور هستم که با پنج گلوله توی سینه‌اش کشته شد. همه جا داد می‌زنم که دادخواه خون بناحق ریخته فرزندم هستم. از هیچ کسی هم ترس ندارم. شما هم منتظر قاب بدست شدن مادران‌تان نشید. روزی نشود که مادران شما هم مثل ما قاب بدست بشوند. بلند بشید. بردگی بسه.
#دستگیری_مادران #آبان_۹۸
خبرها و ویدئوهای بیشتر در لینک: http://www.irankargar.com

Subscribe
خبر بده در مورد
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات