عباس معیری نگارگر ایرانی در سن ۸۰ سالگی در فرانسه درگذشت

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

لی کون‌هی، رئیس شرکت سامسونگ که بزرگ‌ترین گروه تولیدی کره جنوبی است، بعد از مدت‌ها درگیری با بیماری، در سن ۷۸ سالگی درگذشت.

شرکت سامسونگ روز یک‌شنبه ۴ آبان با اعلام این خبر گفت که او در سئول، پایتخت کره جنوبی فوت کرده، اما اشاره‌ای به علت درگذشت وی نکرد.

آقای لی کون‌هی شش سال پیش نیز از یک سکته قلبی شدید جان سالم به در برده بود.

او رهبری شرکت سامسونگ، غول لوازم الکترونیکی و فن‌آوری ارتباطات، را در سال ۱۹۸۷ بعد از فوت پدرش، موسس این شرکت در دست گرفت و به جز سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰ که به دلیل برخی اتهامات و مجرم‌شناخته شدن در دادگاه مجبور به استفعا شد، مدیریت این شرکت را در اختیار داشت.

مدیرعامل سامسونگ همچنین بر اساس گزارش فوربز، با ۲۱ میلیارد دلار دارایی، ثروتمندترین شهروند کره جنوبی نیز بود.

آقای لی در طول زندگی خود درگیر حاشیه‌های سیاسی و قضایی از جمله پرداخت رشوه به رئيس‌جمهور سابق کره جنوبی و فرار مالیاتی شد که در دادگاه مجرم شناخته شد.

شرکت سامسونگ کماکان یکی از تامین کننده‌های عمده لوازم خانگی، موبایل و وسائل الکترونیکی در ایران است.

سال گذشته، پارسال آیدین آرام، عضو هیئت رئیسه انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی، خبر داد که شرکت سامسونگ که بیش از ۶۰ درصد سهم بازار ایران را در اختیار دارد، به دلیل تحریم‌های آمریکا علیه ایران، خدمات خود در ایران را قطع می‌کند.

با این‌حال، واردات گوشی سامسونگ از دیگر کشورها به ایران ادامه یافت و بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی انجمن واردکنندگان موبایل، واردات و مصرف موبایل در سال گذشته به حدود ۱۵ میلیون و ۳۸۰ هزار دستگاه رسید و سامسونگ با ۵۶ درصد، بیشترین سهم بازار موبایل ایران را در اختیار داشت.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments