عبور ۲ زباله فضایی از کنار یکدیگر بر فراز قطب جنوب

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
زباله فضایی,اخبار علمی,خبرهای علمی,نجوم و فضا
۲ زباله فضایی از کنار یکدیگر بر فراز قطب جنوب می گذرند.

امروز دو زباله فضایی متعلق به چین و روسیه از فاصله ۱۲ کیلومتری یکدیگر رد می شوند. به گفته کارشناسان احتمال برخورد این دو زباله اندک است.

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، طبق اطلاعات شرکت «لئو لبز» یک قطعه از موشک چینی که بیش از ۲۰ سال پیش به فضا پرتاب شده و یک ماهواره از کار افتاده متعلق به روسیه امروز از کنار یکدیگر گذر می کنند.

شرکت «لئو لبز» که زباله های فضایی را ردیابی می کند، با انتشار گزارشی اعلام‌کرد احتمال برخورد این زباله فضایی در ارتفاع ۹۹۱ کیلومتری دریایی در نزدیکی قطب جنوب، حدود ۱۰ درصد است.

زباله فضایی,اخبار علمی,خبرهای علمی,نجوم و فضا

زباله چینی بخشی از موشک «لانگ مارچ۴B» است که در ۱۹۹۹ میلادی به فضا پرتاب شد. از سوی دیگر ماهواره روسی نیز «پاروس» نام دارد و سال ۱۹۸۹ میلادی به مدار زمین ارسال شده بود. از این ماهواره برای ارتباطات و مسیریابی نظامی استفاده می شد.

هر دو شی در جهت های مخالف و با سرعت ۱۴.۷ کیلومتر برثانیه حرکت می کنند. همچنین وزن هر دو آنهاحدود ۲۸۰۰ کیلوگرم تخمین زده می شود. به علت شکل ماهواره پاروس تخمین احتمال برخورد این زباله های فضایی کار مشکلی است.

با این وجود حتی در صورت وجود احتمال برخورد دو زباله، هیچ خطری ساکنان زمین را تهدید نمی کند. ولی کارشناسان نگران این مسأله هستند که چنین رویدادی در صورت وقوع به بارانی از زباله های کوچکتر تبدیل می شود که هنگام ورود به جو زمین می سوزند، اما احتمال زیادی دارد که همچنان در مدار زمین باقی بمانند و با زباله های دیگر برخورد کنند.

sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفم

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments