عراق؛ سفر سراسیمه پاسدار قاآنی از ترس حمله امریکا

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

مقام‌های عراقی در گفت‌وگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس خبر دادند که پاسدار اسماعیل قاآنی سرکرده سپاه قدس پاسداران در نشستی با سران گروه‌های شبه‌نظامی شیعه عراق خواستار خودداری موقت آنها از هرگونه تنش‌زایی در این کشور شده است.

خبرنگار بی‌بی‌سی عربی نیز به نقل از منابعی در عراق خبر داد که پاسدار قاآنی چهارشنبه گذشته به بغداد سفر کرده و علاوه بر نخست وزیر عراق با رهبران گروه‌های شبه‌نظامی شیعه هم دیدار کرده است.

این در حالیست که سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی این گزارشها‌ را “گمانه‌زنی رسانه‌ای در ایام فقدان و فقر خبر” خوانده و گفته قابل تایید نیست.

به گزارش رادیو پیام اسرائیل، پاسدار قاآنی در پیامی خطاب به همه گروههای شبه‌نظامی‌ وابسته به سپاه در سراسر منطقه خاورمیانه از آنها خواسته تا ضمن حفظ آماده‌باش کامل از هرگونه تنش‌زایی در منطقه که ممکن است بهانه به ترامپ در آخرین هفته‌های باقی‌مانده از دوره ریاست جمهوری‌اش برای حمله به حکومت ایران بدهد، بپرهیزند.

برخی گزارشها همچنین حاکیست که سرکرده نیروی قدس سپاه پاسداران قبل از عراق به دمشق و بیروت رفته و با بشار اسد، رئیس جمهور سوریه و حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله لبنان هم دیدار کرده است.

همزمان، حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان نیز خواستار هوشیاری هم‌پیمانان رژیم ایران طی هفته‌های باقی‌مانده از دوره ریاست جمهوری ترامپ شد.

در همین رابطه، پاسدار حسین دهقان، مشاور خامنه ای نیز در واکنش به خبرها درباره احتمال حمله آمریکا، گفت که یک درگیری محدود می‌تواند به یک جنگ تمام عیار تبدیل شود.

گزارش قبلی: حمله راکتی به سفارت آمریکا

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سفارت آمریکا در بغداد بار دیگر هدف حمله راکتی قرار گرفت که در پی این حمله پدافند ضد موشکی سفارت فعال شد.

این حمله تنها ۲ ساعت پس از گفت‌وگوی تلفنی مطظفی کاظمی، نخست وزیر عراق و مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روی داد. بر اساس بیانیه دفتر نخست وزیر عراق دو طرف به‌ویژه درباره آینده همکاری دو کشور گفت‌وگو کرده‌اند.

این نخستین حمله راکتی به سوی ساختمان‌های آمریکا در عراق در یک ماه گذشته است. پیش از این برخی گروه‌‌های تحت حمایت رژیم ایران در عراق، از جمله کتائب حزب الله اعلام کرده بودند که حمله به اهداف متعلق به ایالات متحده در خاک عراق را متوقف می‌کنند.

کتائب حزب الله امروز در بیانیه ای با اشاره به حمله شب گذشته گفته است: انجام این حملات از دو حالت خارج نیست؛ یا روی نادانی عاملان حملات است و یا اینکه اقدامی در جهت مزدوری برای ترامپ و تیم او بوده است.

رئیس سابق “سیا”: ۶۰ روز آینده بسیار خطرناک است

“جان برنان” رییس پیشین آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) درتازه ترین اظهار نظر درمورد تصمیم گیری های ترامپ گفت: ۶۰ روز آینده با حضور ترامپ در کاخ سفید، روزهای بسیار خطرناکی است.

برنان در واکنش به اخراج «کریس کربز» مدیر آژانس امنیت سایبری از سوی ترامپ به شبکه خبری سی ان ان گفت: ترامپ فردی را که کاملا دراین حوزه احاطه داشت را اخراج کرد، کربز فردی بود که توانست انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را ایمن سازد.

برنان که در دوران ریاست جمهوری اوباما ریاست سیا را عهده دار بود در ادامه گفت: ترامپ همچنان قصد ربودن نتیجه انتخابات از جو بایدن را دارد، هر فردی که در مخالفت با وی باشد و هرگونه سخنی که بر وفق خواسته او نباشد را محکوم می کند، در نتیجه کریس کربز را هدف چنین انتقامجویی قرار داد و بنابر ادعاهای بی اساس درمورد نتیجه انتخابات اخراج کرد.

رئیس سابق سیا افزود: از نقطه نظر امنیت ملی، ۶۰ روز آینده، روزهای بسیار بسیار خطرناکی خواهند بود، چراکه ترامپ اگر احساس ضدیت و دشمنی با هر جریانی داشته باشد، با آنها برخورد خواهد کرد.

هشدار به سران نظام: آذر و دی ماه سختی در پیش داریم!

به گزارش تازه نیوز، عبدالله شهبازی، کارشناس مسائل سیاسی و امنیتی در باره نتایج انتخابات آمریکا می گوید: اینکه سرنوشت جمهوری اسلامی با آمریکا در زمان ریاست جمهوری جو بایدن چه خواهد شد بستگی به عوامل عدیده دارد. امیدوارم در فاصله انتقال قدرت یعنی آذر و دی ۱۳۹۹ شاهد تحرکات مشکوک در منطقه نباشیم از سوی هر کس، از جمله شیاطینی که در درون ایران هستند.

وی در خصوص خراب‌کاری های احتمالی در این دوماه می گوید: محتمل می‌دانم که برای حفظ وضع کنونی یعنی فشار حداکثری بر جمهوری اسلامی، اقدامات تنش‌زایی صورت گیرد مانند حملات به مراکز آمریکایی در منطقه. نباید فراموش کرد که باندهای مافیایی در درون ایران از تداوم وضع کنونی سودهای عظیم می‌برند.

وی در مورد راه پیشگیری از چنین اقدامات خطرآفرینی نیز تصریح کرد: تنها راه ما درایت از سوی مقامات اصلی نظام است و در عین حال شناخت تحرکات داخلی و انگیزه‌های آنان که متأسفانه در این زمینه بسیار فاقد بصیرت هستیم و تصور می‌کنیم هرکس شعارهای تند داد انقلابی و مخلص است.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments