عراق..ادامه اختلاف بر سر تعین وزیر کشور و احتمال انتخاب مجدد «الاعرجی»

جستجو

عراق..ادامه اختلاف بر سر تعین وزیر کشور و احتمال انتخاب مجدد «الاعرجی»

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

آخرین به روز شدن: پنج شنبه 13 ربیع الاول 1440هـ – 22 نوامبر 2018م KSA 12:48 – GMT 09:48

عراق..ادامه اختلاف بر سر تعین وزیر کشور و احتمال انتخاب مجدد «الاعرجی»

منابع عراقی روز پنجشنبه 22 نوامبر 2018 از ادامه اختلاف در سر تعیین پست وزیر کشور در کابینه دولت جدید این کشور خبر دادند.

با گذشت بیش از چند ماه از انتخابات پارلمانی عراق و توافق فراکسیون‌های پیروز در نتخابات برای تعیین عادل عبدالمهدی به عنوان نخست وزیر دولت جدید این کشور، اما فراکسیون های سیاسی هنوز بر سر دو پست وزارت دفاع و وزارت کشور به شدت اختلاف نظر دارند.

به گزارش منابع عراق پس از اعلام مخالفت برخی ائتلاف‌های داخل پارلمان عراق با تعیین فالح الفیاض به عنوان وزیر کشور،برخی از شخصیت‌های سیاسی در ائتلاف «الفتح» به رهبری هادی العامری، انتخاب مجدد «قاسم الاعرجی» را بررسی می‌کنند.

برخی شخصیت‌های ائتلاف الفتح می‌گویند در صورت ادامه اختلاف‌ها برسر تعیین وزیر کشور برای دولت جدید، الفتح «قاسم الاعرجی» را برای تصدی پست وزارت کشور معرفی خواهد کرد. اما به گفته کارشناسان عراقی، انتخاب «الاعرجی» این بار با مخالفت ائتلاف «البناء» به رهبری نوری المالکی مواجه خواهد شد.

به گفته این منابع «قاسم الاعرجی» محبوبیت و مقبولیت گسترده‌ای در داخل و خارج ائتلاف نوری المالکی دارد و اغلب ائتلاف‌های سیاسی در عراق با انتخاب او موافق‌اند.

از سوی دیگر ائتلاف سنی‌های عراق روز چهارشنبه از تصمیم خود برای مطرح کرد افرادی مانند طالب شغاتی، عبدالغنی الاسدی و عبدالوهاب الساعدی برای وزارت دفاع عراق خبر دادند.

یکی از اعضای پارلمان گفته است که ائتلاف سنی‌ها بر این باور است که پست وزارت دفاع باید به یک شخصیت نظامی که از امور نظامی آگاهی داشته باشد، داده شود.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments