عکاس و ناشر خبر تجمع اعضای گروه تروریستی طالبان در پارک ملّت تهران بازداشت شدند!

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از دستگیری «عاملان تولید و انتشار» تصاویر تجمع اعضای گروه تروریستی طالبان در پارک «ملّت» تهران خبر داد.

عکاس و ناشر خبر تجمع اعضای گروه تروریستی طالبان در پارک ملّت تهران بازداشت شدند!
جمهوری اسلامی سال‌هاست حضور اعضای طالبان در ایران را تکذیب می‌کند اما آنها بدون هیچ ممانعتی در شمال پایتخت تجمع برگزار می‌کنند

سردار علی ذوالقدری شنبه ۱۱ امرداد به ایسنا گفت «در پی انتشار تصاویری در فضای مجازی که در  آن چند نفر  اقدام به استفاده از پرچم یک گروهک تروریستی کرده بودند، رسیدگی به موضوع در دستورکار ویژه ماموران پلیس امنیت قرار گرفت و در پی آن عوامل این اقدام شناسایی شدند».

البته منظور این مقام نیروی انتظامی بازداشت تروریست‌‌ها نیست بلکه بازداشت عکاس و ناشر عکس‌هاست! به گفته‌ی وی «این اقدام موجب سوء استفاده رسانه‌های معاند شده بود»!

به گفته رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ این افراد برای  سیر مراحل قانونی و تحقیقات تکمیلی تحویل مرجع قضایی شدند.

او تأکید کرد «این افراد هیچ ارتباطی با گروهگ تروریستی مذکور نداشتند».

شاید تنها کشور دنیا که در آن تروریست‌‌ها را آزاد می‌گذارند ولی عکاس و ناشر تصاویر تجمع آنها را بازداشت می‌‌کنند ایران تحت حکومت جمهوری اسلامی باشد.

عکس تجمع اعضای طالبان در پارک «ملّت» را جمعه ۱۰ امرداد عارف احمدی شهروند افغان ساکن تهران در فیس‌بوک منتشر کرد و نوشت «آتش‌بس سه روزه عید بر طالبان مقیم تهران هم تاثیر مثبت گذاشته، به صورت آزادانه و با پرچم بی‌رنگ‌شان گشت و گذار می‌کنند و از صلح و آرامش لذت می‌برند».

عکاس و ناشر خبر تجمع اعضای گروه تروریستی طالبان در پارک ملّت تهران بازداشت شدند!
برخی گزارش‌ها حاکیست در تجمع اعضا و طرفداران طالبان در تهران بین ۵۰ تا ۷۰ نفر شرکت کردند

وی در توضیح مواجهه خود با این گروه گفت: «کنارشان رفتم تا عکس بگیرم، اجازه نمی‌دادند ولی وقتی کمی پشتو حرف زدم و اختر مبارکی کردم آرام‌تر شدند و این چند فریم عکس را گرفتم.»

وبسایت «انصاف نیوز» در همین ارتباط از قول یکی از نگهبانان پارک ملّت نوشته است: «حدود ساعت ۱۴:۳۰ بعد از ظهر چند نفر افغانستانی وارد پارک شدند و ما که نمی‌توانستیم در حالت عادی از ورود آنها جلوگیری کنیم. پرچم‌ها را هم گویا در کیف خود گذاشته بودند‌. آنها در قسمت بالای پارک پرچم طالبان را در دست گرفتند و به دیگران نشان می‌دادند. چند عکس هم گرفتند».

نگهبان پارک تعداد آنها را حدود ۱۰ نفر عنوان کرد و درباره‌ی جزئیات گفت: «مدت زمان زیادی نتوانستند تجمع کنند. فقط به اندازه‌ای که ما خبردار شویم و به آنها برسیم و بگیرمشان، ما آنها را گرفتیم و به کلانتری ۱۴۵ تحویل دادیم».

برگزاری این تجمع آنهم در تهران از یکسو دروغ‌ها و  انکار زمامداران ایران را درباره حضور طالبان در کشور آشکار می‌کند و از سوی دیگر یکبار دیگر نشان می‌دهد که دستگاه‌‌های امنیتی جمهوری اسلامی تا چه اندازه ضربه‌پذیرند که اعضای یکی از گروه‌‌های تروریستی شناخته‌شده‌ی دنیا در تهران چنین آزادانه تجمع برگزار می‌‌کند و بعد بجای اینکه به پیگرد اعضا و طرفداران طالبان بپردازد، عکاس و ناشر خبر تجمع را دستگیر می‌کند!

نظرات