عکس‌های عبدالله عبدالله در خبرگزاری فرانسه خبرساز شد

جستجو

عکس‌های عبدالله عبدالله در خبرگزاری فرانسه خبرساز شد

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
افغانستانحق نشر عکس CEO
Image caption این عکس‌ها در آتلیه عکاسی خبرگزاری فرانسه گرفته شده‌ است

تصاویر نشر شده از عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی افغانستان که در آتلیه عکاسی خبرگزاری فرانسه گرفته شده، در رسانه‌های اجتماعی افغانستان خبرساز شده است.

این عکس‌های آقای عبدالله با ژست‌های ویژه همراه است.

شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی، تصاویر نشر شده آقای عبدالله را نشانه آمادگی او برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده عنوان کرده‌اند.

کیهان محمدی در صفحه فیس‌بوک‌اش نوشته است “داکتر عبدالله رفت پاریس در بهترین استودیو عکس‌های انتخاباتی گرفت”.

شماری از کاربران اجتماعی نیز از شیک‌پوشی رئیس اجرایی افغانستان انتقاد می‌کنند. به گفته این کاربران در حالی که افغانستان متکی به کمک‌های بین‌المللی است و بخش عمده جمعیت کشور از فقر رنج می‌برند، یک سیاست‌مدار نباید تا این حد علاقمند پوشیدن لباس‌های گران قیمت باشد.

رسانه‌های افغانستان نیز از او انتقاد کردند که با توجه به فقر اقتصادی که در کشور وجود دارد، او نباید اینقدر به فکر لباس‌های خودش باشد.

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

عبدالله عبدالله در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی

عبدالله عبدالله در میان مقام‌های افغان به “شیک‌پوشی” شهرت دارد. خود او به ندرت در این مورد این موضوع سخن گفته و آن را یک “سلیقه” شخصی‌اش می‌داند.

چند سال قبل اداره عالی مبارزه با فساد اداری افغانستان فهرستی از دارایی‌های آقای عبدالله را نشر کرد که او گفته بود یک ساعت مچی‌اش ۴۵۰ هزار افغانی ( حدود ۶۷۰۰ دلار) قیمت دارد و یک ساعت مچی دیگرش نیز ۴۳۰ هزار افغانی ( حدود ۶۴۰۰ دلار) ارزش دارد که هر دو را تحفه گرفته است.

حق نشر عکس ceo
Image caption عکس‌های آقای عبدالله که در آتلیه عکاسی خبرگزاری فرانسه گرفته شده، شیک و با اکت‌های ویژه همراه است

ریاست اجراییه افغانستان در صفحه رسمی فیسبوک خود نوشته که آقای عبدالله روز چهارشنبه (۳۰ عقرب/آبان) در حاشیه‌ا‌ی سفرش به فرانسه برای شرکت در نشست سازمان همکاری و اقتصادی اروپا به دعوت خبرگزاری فرانسه از مقر این خبرگزاری در پاریس، پایتخت فرانسه دیدن کرد.

در این خبرنامه آمده که آقای عبدالله بعد از مصاحبه با خبرگزاری فرانسه “به تقاضای خبرگزاری فرانسه به استودیوی عکاسی این خبرگزاری رفت و آقای جویل سگیت یکی از عکاسان مشهور این خبرگزاری از رئیس اجراییه افغانستان عکس گرفت.”

این نهاد افزوده که “شخصیت‌های مشهور جهان چون روسای جمهوری، دبیرکل سازمان ملل و هنرمندان به این استودیو عکاسی دعوت شده‌اند و آقای سگیت از آن‌ها عکس گرفته است.”

جوئل سگیت پیشتر در صفحه اینستاگرام و توئیترش عکس‌های پرتره افراد مشهور، سیاستمداران و هنرمندانی را که گرفته نشر کرده و امروز هم یکی از همین عکس‌های عبدالله عبدالله را نشر کرد.

حق نشر عکس Twitter
Image caption جوئل سگیت، عکسی از عبدالله عبدالله را در صفحه توئیتراش نشر نمود
حق نشر عکس ceo
Image caption آقای عبدالله روز چهارشنبه (۳۰ عقرب/آبان) از دفتر خبرگزاری فرانسه دیدار کرده بود
Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments