غیر فعال شدن اپلیکیشن‌‌های کورتانا در اندروید و iOS

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
غیر فعال شدن اپلیکیشن‌‌های کورتانا,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن ها
مایکروسافت اپلیکیشن‌‌های کورتانا را غیرفعال می‌کند.

شرکت مایکروسافت تصمیم دارد تا سال آینده میلادی فعالیت اپلیکیشن های هماهنگ با اندروید و iOS را تا سال آینده میلادی متوقف کند.

به گزارش آنا، مایکروسافت در اقدامی عجیب می خواهد تا قبل از پایان سال ۲۰۲۱ نرم افزارهای هماهنگ با سیستم عامل اندروید و iOS بطور کامل از دسترس کاربران خارج کند. این شرکت از مدتی قبل روند کاهش خدمات دستیار صوتی خود در پرطرفدارترین سیستم عامل های موبایل را شروع کرده و می خواهد آنرا تا سال آینده میلادی کامل کند.

کارشناسان فناوری معتقد هستند شرکت مایکروسافت (Microsoft Corporation) برای غیرفعال کردن اپلیکیشن های هماهنگ با اندروید و iOS نمی تواند ناگهانی عمل کرده و باید به تدریج خدمات دستیار صوتی خود را برای کاربران تلفن همراه کاهش دهد. از همین رو این شرکت فناوری ابتدا در تاریخ ۱۷ شهریور ماه امسال تعدادی از خدمات و سپس تا پایان سال ۲۰۲۱ همه برنامه های مرتبط با دستیار هوشمند کورتانا در اپلیکیشن های اندروید و iOS را غیرفعال می کند.

هنوز معلوم نیست که آیا مایکروسافت بعد از قطع کامل دسترسی کاربران سیستم عامل های اندروید و iOS به دستیار صوتی کورتانا جایگزینی برای آن معرفی می کند یا خیر؟ اما آنچه مسلم به نظر میرسد مایکروسافت بدون برنامه ریزی برای آینده اقدامی نخواهد کرد زیرا می داند هرگونه نارضایتی در کاربران می تواند تعداد زیادی از مصرف کنندگان دستگاه ها و نرم افزارهای این شرکت را کاهش دهد.

غیر فعال شدن اپلیکیشن‌‌های کورتانا,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن ها

یکی از مدیران ارشد مایکروسافت گفت:« پس از خاموش شدن اپلیکیشن های هماهنگ با کورتانا کاربران سیستم عامل های iOS و گوگل (Google) تمامی دسترسی های خود به این دستیار صوتی را از دست نخواهند داد. یعنی کاربران این سیستم عامل ها در آینده نیز امکان برقراری ارتباط با کورتانا را خواهند داشت.»

کاربران سیستم عامل های اندروید و iOS فعلاً باید برای مشاهده تغییرات در دستیار صوتی شرکت مایکروسافت منتظر بمانند. اینک دستیارهای صوتی شرکت هایی مانند گوگل، مایکروسافت و آمازون و چند شرکت دیگر برای جذب مخاطبان رقابت بسیار سختی باهم دارند و هرگونه خدمات غیرجذاب برای کاربران میتواند یکی از این دستیارهای صوتی را از بقیه آنها عقب بیندازد.

sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفم

نظرات