فیلم؛ تودهنی سنگین استاد شجریان به آخوند خامنه‌ای

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

«اینها غلط می کنند روی موسیقی نظر بدهند»؛ فیلم زیر: سخنان استاد شجریان رو به جماعت آخوندهای حاکم ایران. در این ویدئو استاد شجریان خشم خود از اعمال محدودیت و ممنوعیت بر موسیقی توسط افرادی بی سواد و بی اطلاع در این حکومت و جماعت آخوند که توجه مردم به موسیقی و هنرمندان را نمی‌توانند تحمل کنند، ابراز می کند.

عکسی از مزار استاد شجریان پس از خاکسپاری در توس

توس در روزی که باران غم و اندوه بر «کوه و دشت و هامون» بارید، پایتخت فرهنگ و هنر ایران بود. به نوشته همشهری آنلاین، دفن خسرو آواز ایران در آرامگاه فردوسی براساس وصیت خود ایشان انجام شد. شجریان بارها در مصاحبه‌هایش اشاره کرده بود که من بدهکار فردوسی هستم. چون حکیم توس زبان فارسی را نجات داده است. او در طول فعالیت‌ هنری‌اش سروده‌های حافظ و سعدی و عطار را بارها و بارها خواند، اما هیچ‌گاه شعری از فردوسی را تبدیل به آواز نکرد. چون اعتقاد داشت «نوع سرایش شعرهای فردوسی با نوع آواز او جور درنمی‌آید».حالا ۳ نگین ارزشمند بر انگشتر توس می‌درخشد. حکیم فردوسی، محمدرضا شجریان، مهدی اخوان ثالث ۳ نام‌آوری هستند که بار معنوی و فرهنگی شهر کهن توس را سنگین‌تر از همیشه کرده‌اند.

ایران پرس نیوز
[embedded content]

www.youtube.com/watch?v=eATSUXrojKs

با استفاده از لینک زیر می توانید ویدیوی مزبور را دانلود کرده و به اشتراک بگذارید. برای دانلود این ویدیو از سایت ایران پرس نیوز خارج میشوید.

DOWNLOAD

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments