فیلم؛ تکرار شو “اعترافات” اینبار با “روح الله زم”

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

روح‌الله زم شامگاه جمعه ۲۰ تیرماه در برنامه‌ای به نام “بدون تعارف” در صداوسیمای خامنه ای ظاهر شد و درباره برخی از سوابق و فعالیت‌های خود با مجری برنامه گفت‌وگو کرد. مجری برنامه‌ای که بی‌گمان با دخالت مقام‌های امنیتی تهیه شده است، تأکید می‌کند که این “گفت‌وگوی بدون تعارف” خارج از فضای زندان انجام گرفته است. او در پایان برنامه از دستگاه اطلاعاتی سپاه پاسداران به خاطر امکان تهیه برنامه تشکر می‌کند. (فیلم زیر)

در این “گفتگو” با این که زم بیشتر اتهامات وارده را رد می‌کند، باز هم از مقام‌های جمهوری اسلامی و افرادی که به آنها آسیب زده است، پوزش می‌خواهد. فعالان حقوق بشر بارها گفته‌اند “اعتراف تلویزیونی” افراد زندانی که لاجرم زیر فشار صورت گرفته است، فاقد هرگونه اعتباری است. آنها صداوسیما را به خاطر پخش بیش از ۳۵۰ اعتراف اجباری در دهه گذشته، به همکاری با نهادهای امنیتی و اطلاعاتی در جمهوری اسلامی متهم می‌کند.

سخنگوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی روز سه‌شنبه گفته بود: برای روح الله زم به لحاظ موارد اتهامی متعدد نهایتا به مصداق افساد فی الارض، حکم اعدام صادر شده است. در همین ارتباط، وزارت امور خارجه فرانسه با صدور بیانیه‌ای مداخله‌جویانه به حکم اعدام زم واکنش نشان داد.

بنا بر گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، وزارت خارجه فرانسه حکم اعدام زم را «ضربه جدی به آزادی بیان و آزادی مطبوعات» توصیف کرد و آن را «غیرعادلانه و غیرانسانی» خواند.

[embedded content]

www.youtube.com/watch?v=ohk5yDufSAQ

با استفاده از لینک زیر می توانید ویدیوی مزبور را دانلود کرده و به اشتراک بگذارید. برای دانلود این ویدیو از سایت ایران پرس نیوز خارج میشوید.

DOWNLOAD

نظرات