فیلم دیدنی از شهر اصفهان در زمان اشغال ایران توسط متفقین از آرشیو ارتش آمریکا

مجله ویدیویی بدون سانسور توفیدز، حاوی آخرین اخبار ایران و جهان، ویدیوهای طنز سیاسی و دینی، ویدیوهای افشاگرانه و سکس اسلامی، دوربین مخفی و مطالب بزرگسالان 18+، سرگرمی و فیلم.

جستجوی توفیدز

مطالب مرتبط

فیلم دیدنی از شهر اصفهان در زمان اشغال ایران توسط متفقین از آرشیو ارتش آمریکا

اهمیت:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

این فیلم دیدنی از شهر اصفهان توسط ارتش آمریکا در زمان اشغال ایران توسط متفقین گرفته شده
تصاویری از شهر زیبا و تاریخی اصفهان ، این فیلم دیدنی در سال ۱۳۲۲ و در زمان اشغال ایران توسط نیروهای متفقین بوسیله ارتش آمریکا گرفته شده است.
آذر ماه ۱۳۲۱ – ورود نیروهای آمریکایی و ساختن پرشن کریدور پس از اشغال ایران توسط نیروهای متفقین
نیروهای آمریکایی پس از شوروی و انگلیس، ایران را اشغال کردند و آغاز به ساختن پرشن کریدور کردند. پرشن کریدور راهی بود از شمال به جنوب ایران که برای رساندن مهمات و دیگر ابزار جنگی یعنی از خلیج فارس تا دریای خزر و سپس از آنجا به روسیه می‌رفت.
در کنفرانس تهران روزولت، چرچیل و استالین قرارداد قوای متفقین را امضاء کردند که در آن تضمین شد که قوای متفقین ایران را پس از پایان جنگ جهانی دوم ترک خواهند کرد و ایران غرامتی برای این مدت خواهد گرفت. پیش شرط این قرارداد این بود که دولت ایران به آلمان اعلان جنگ بدهد که ایران در ۱۷ شهریور ۱۳۲۲ آن را انجام داد.
پس از پایان جنگ جهانی دوم نیروهای آمریکایی و انگلیس به تخلیه نیروهای خود از ایران پرداختند. دولت شوروی قبل از خاتمه جنگ درصدد به دست آوردن امتیاز استخراج نفت شمال برآمد، اما چون با تصویب قانون منع اعطای امتیاز نفت به خارجیان در مجلس شورای ملی، از دریافت این امتیاز محروم شد، بنای مخالفت و ناسازگاری با دولت ایران را گذاشت و نیروهای خود را از ایران بیرون نبرد.
خبرها و ویدئوهای بیشتر در لینک: http://www.irankargar.com

اپلیکیشن مویابل سایت

مطالب دیگر

Subscribe
خبر بده در مورد
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات