فیلم کامیونهای دارو و سرم مورد نیاز بیماران اورژانس کرونایی در گمرگ شهریار که اجازه تخلیه ندارند

جستجو

فیلم کامیونهای دارو و سرم مورد نیاز بیماران اورژانس کرونایی در گمرگ شهریار که اجازه تخلیه ندارند

اهمیت:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

کامیون‌های زیادی که حامل سرم ۱۴۳تن سرم می‌باشند، بیش از ۱۰ روز است که در گمرگ شهریار رسوب کرده‌اند. برای تخلیه و مصرف این سرم‌ها، باید وزارت بهداشت مجوز صادر نماید که اینکار را انجام نمی‌دهد. باقی ماندن این سرم‌ها در کامیون‌ها و درجه حرارت نامناسب، باعث افت کیفیت و یا از دور خارج شدن آنها خواهد شد. اما با وجود اعتراض رانندگان، پس از ۱۰ روز همچنان به این موضوع بی‌توجهی می‌شود.
تعدادی زیادی از کامیونداران که کامیونشان در گمرک شهریار متوقف شده است، خواهان تخلیه سریعتر کامیون‌هایشان می‌باشند. این کامیونداران می‌گویند که حدود ۱۰ تا ۱۵روز پیش این سرم‌ها را در ترکیه بارگیری کرده‌اند. در ترکیه به رانندگان تأکید شده است که حمل این بارها یکسره است و در هیچ گمرکی متوقف نخواهند شد. زیرا که کشور در شرایط اضطراری کرونایی قرار دارد و این سرم‌ها باید سریعا به دست مردم برسد. اما حال که بارها به تهران رسیده است آن را تخلیه نمی‌کنند.
وزارت بهداشت مجوز تخلیه داروها را نمی‌دهد
یکی از رانندگان می‌‌گوید: «وقتی که به تهران رسیدیم، به ما گفته شد که کامیون خود را در این محل (گمرگ شهریار) پارک کنید و با خودروی سواری به خانه‌هایتان بروید. به ما گفتند که ما بعد با تلفن با شما تماس می‌گیریم که چه زمانی برای تخلیه کامیون بیایید. اما حدود ۱۰ الی ۱۵ روز است که از رسیدن این داروها به دست مردم می‌گذرد. مگر این بار اضطراری نبود؟ مگر گفته نشده که بخاطر شرایط وخیم کرونایی مردم به این داروها نیاز دارند؟ چرا گفته می‌شود که وزارت بهداشت هنوز مجوز صادر نکرده است؟»
رانندگانی که کامیون‌هایشان در گمرگ شهریار متوقف شده است، می‌گویند که کامیونها حامل سرم و واکسن کرونا هستند. اما با وجود نیاز شدید مردم به این داروها باز نسبت به این موضوع سهل‌انگاری عمدی صورت گرفته است.
باندهای مافیایی دارو در کشور
سازمان غذا و داروی کشور نهادی است که در سال ۸۹ تأسیس شده و از زیر مجموعه‌های وزارت بهداشت است. این سازمان متولی اصلی ورود دارو به کشور می‌باشد و بر این امر نظارت دارد. اما عمده واردات و توزیع داروی داخلی کشور در اختیار سه هولدینگ بزرگ می‌باشد.
۱ـ شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی
۲ـ ستاد اجرایی فرمان خمینی از طریق شرکت دارویی «برکت»
۳ـ بانک ملی از طریق شرکت سرمایه‌گذاری توسعه ملی (شفا دارو)
این سه هولدینگ بزرگ، بخش اعظم تجارت دارو در کشور را به عهده دارند و در ساخت واکسن کرونای داخلی نیز رقابت شدیدی وجود دارد. هر سه هولدینگ سرمایه‌گذاری، در دست باندهای مافیایی بزرگی هستند که در تجارت و قاچاق دارو و مواد غذایی شرکت دارند.
وزیری که بجای مقابله با باندهای مافیایی خودش جذب آنها شد
دو سال پیش در تاریخ ۶ شهریورماه ۹۸، سعید نمکی که ۸ ماه از تصدی او بر وزارت بهداشت گذشته بود، به وجود این باندهای مافیایی اعتراف کرد. نمکی در مصاحبه‌ای با یکی از روزنامه‌های حکومتی گفت: «شعله‌های شبکه فساد و انواع رانت از سازمان غذا و دارو زبانه می‌کشد. باید این شبکه پوسیده و مزخرف جمع شود و من بیش از این نمی‌توانم تحمل کنم.»
البته سعید نمکی در طول وزارتش نشان داد نه تنها اقدامی در این زمینه انجام نداد و امضاهای طلایی را از سازمان غذا و دارو جمع نکرد. بلکه خودش هم عاملی برای سود بیشتر این مافیای دارو و غذا در کشور گردید.
متوقف ماندن کامیون‌های پر از سرم و داروی کرونا در گمرگ شهریار، نتیجه سیاست‌های سودجویانه و چپاولگرانه می‌باشد. زیرا اگر این میزان سرم و دارو سریع بدست داروخانه‌های کشور برسد، با قیمت کمتری نیز به دست مردم می‌رسد. در چنین شرایطی‌، باندهایی که چون زالو از خون مردم تغذیه می‌کنند نیز دیگر نمی‌توانند آنها را با قیمت‌های گزاف در بازار آزاد به فروش برسانند.
خبرها و ویدئوهای بیشتر در لینک: http://www.irankargar.com

Subscribe
خبر بده در مورد
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات