قاضی منصوری؛ هیچ چیز جسد به برادرم نمی‌خورد

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
قاضی منصوری؛ هیچ چیز جسد به برادرم نمی‌خورد

برادر قاضی منصوری در واکنش به انتشار خبری مبنی براینکه جسد این قاضی به خانواده‌اش تحویل داده شده است، ضمن رد و تکذیب این خبر گفت: جسدی که منصوب به برادر من است، به ایران آوردند و دوبار هم با خانواده به پزشک قانونی رفتیم منتها نتوانستیم ظاهر جسد را احراز کنیم.

به گزارش خبرگزاری برنا، پزشک قانونی از همه خانواده ما آزمایش دی ان ای گرفت اما جواب آزمایش هنوز اعلام نشده است. به همین خاطر ما هنوز جنازه را تحویل نگرفتیم و منتظریم که آزمایش دی ان ای اعلام شود چون به لحاظ رویت احراز نکردیم.

وی گفت: به دلیل طول زمان ابعاد و ظاهر مقداری از جسد از بین رفته است بنابراین در دو مرحله‌ای که رفتیم ابعاد و ظاهر جسد را احراز نکردیم و دیدیم که هیچ چیز جسد به برادرمان نمی‌خورد به همین دلیل از خواهران و برادران آزمایش دی ان ای گرفتند و منتظریم که جواب آزمایش بیاید.

وی افزود: جسد را به ما نشان دادند و باز کردند اما اعلام می‌کنند به دلیل زمان مقداری از جسد که احتمالا در سردخانه نبوده از بین رفته است، البته این حرف‌ها را می‌گویند و ما هم که متخصص نیستیم اما مقداری از جسد تحلیل رفته و ما نتوانستیم آن ابعاد و ظاهر را تشخیص دهیم.

برادر قاضی منصوری افزود: چهره از بین رفته و اندازه‌ای قابل تشخیص نیست اما این چهره به آن کسی که ما حداقل در نظر داشتیم نمی‌خورد نه ابعاد سر، نه ابعاد طول و قدی که این جسد دارد،به برادرم نمی‌خورد.

قاضی منصوری حرف‌های زیادی برای گفتن داشت

رئیس سازمان پزشکی قانونی در ایران می‌گوید نتیجه معاینات آزمایشگاهی روی جسد قاضی منصوری تا دو هفته دیگر به قوه قضاییه اعلام می‌شود. عباس مسجدی اعلام کرده که تعیین زمان مرگ او، تا مشخص نشدن جواب آزمایش‌ها میسر نیست.

او گفته که جسد قاضی منصوری به دستور مقام قضایی به خانواده‌اش تحویل داده شده است.

خانواده منصوری معتقدند که او خودکشی نکرده و به قتل رسیده است. یکی از بستگان منصوری پیش‌تر به “انصاف نیوز” گفته که او حرف‌های زیادی برای گفتن داشت و “همان حرف‌ها دلیل کشتن‌اش بود”.

روزنامه اعتماد این قاضی سابق دادگاه رسانه و فرهنگ را “جعبه سیاه” پرونده طبری نامیده است: «این جعبه سیاه با مرگ منصوری زیرخاک مدفون شده تا بار دیگر افشای برخی اسرار بماند برای شهود و شهادت تاریخ.»

قاضی منصوری ترور شده است

برادر قاضی منصوری پیش تر در گفت‌وگو با یک خبرگزاری حکومتی گفته بود: برادرش در تماس تلفنی با خانواده مداوما از عدم امنیت جانی صحبت می‌کرد.

به گزارش خبرگزاری برنا، وی گفت: برادرم طی تماس تلفنی با اینجانب می گفت به دادستان تهران و شعبه رسیدگی کننده به پرونده مراتب عدم امنیت جانی مرا گزارش دهید.

به گفته برادر قاضی منصوری، او در رومانی ترور شده و مقامات جمهوری اسلامی باید این موضوع را بررسی کنند.

وی گفت: علیرغم پیگیری مجدانه اینجانب و مکاتبات مکرر با وزارت خارجه و مسئولان عالی قضایی، نتیجه موثری در خصوص شفافیت موضوع و روشنگری زوایای حادثه حاصل نشده است.

یکی از گمانه‌های مطرح درباره قتل قاضی منصوری

رئیس کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس ولایت در مورد قتل قاضی منصوری در رومانی گفته: ابعاد پرونده قتل قاضی منصوری هنوز مبهم بوده و گمانه‌های زیادی در این خصوص مطرح است.

آخوند مجتبی ذوالنوری افزود: یکی از گمانه‌های مطرح درباره قتل قاضی منصوری، وجود باند مخوف فعال در قوه قضاییه برای حذف فردی که ممکن است حاوی مطالبی باشد.

حقوقدان، علیزاد‌‌‌ه طباطبایی پیش تر به روزنامه “آرمان ملی” گفته بود: منصوری سرنخ کشف فساد‌ها بود.

گفتنی است حسام‌الدین آشنا، یکی از مشاوران امنیتی روحانی نیز در واکنش به خبر مرگ قاضی منصوری در توییتر نوشته بود:

…به‌نظر می‌رسد پرونده موسوم به «طبری» دارای ابعادی غیر اقتصادی هم هست. بدون وجود شبکه‌هایی فعال در هر سه قوه و چه بسا نهاد‌های دیگر بعید است فسادی شکل بگیرد که یک متهمش در رومانی از دنیا رانده شود. نکند سر و ته پرونده زده شود. لطفا مراقب ⁧داروی نظافت⁩ (واجبی) باشید…

نظرات