لایروبی نهر آبرسانی برای انتقال آب به مزارع کشاورزی در فصل زراعی پیش رو

جستجو

لایروبی نهر آبرسانی برای انتقال آب به مزارع کشاورزی در فصل زراعی پیش رو

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

مهندس وحید خرّمی رییس هیات مدیره و مدیرعامل آب منطقه ای گیلان

رکنا : مهندس وحید خرمی با بیان اینکه، نهر «سیدعلی اکبری» نقش به سزایی در تأمین آب مورد نیاز مزارع شالیکاری منطقه دارد ، با اتمام عملیات لایروبی علاوه بر رفع آبگرفتگی اراضی حاشیه نهر در مواقع سیلابی، امکان آبگذاری بهتر سردهنه­ های منشعب از این نهر و انتقال آب به مزارع کشاورزی نیز در فصل زراعی پیش رو به آسانی فراهم می­ گردد.

به گزارش خبرنگار رکنا رشت، مهندس وحید خرّمی رییس هیات مدیره و مدیرعامل آب منطقه ای گیلان با اعلام این خبر گفت :  نهر «سید علی اکبری »با توجه به ورود بالای رسوبات به بستر این نهر و همچنین وجود پیچ و خم­های متعدد و پوشش گیاهی در حاشیه نهر  دچار کاهش سطح مقطع جریان شده بود .مهندس خرّمی ادامه داد : شرکت آب منطقه ای گیلان برای رفع این مشکل با استفاده از یک دستگاه بیل مکانیکی دکل بلند اقدام به لایروبی شش کیلومتر از  نهر مذکور نمود که هم اکنون عملیات لایروبی، با پیشرفت فیزیکی حدود 50 درصدی در حال انجام است.مهندس خرّمی اظهار داشت : طول لایروبی در این پروژه حدود 12 کیلومتر می باشد که  حدود شش کیلومتر آن با آزاد سازی همزمان 2 هکتار از اراضی تصرف شده نهر مذکور انجام گردید و امید است عملیات اجرایی مورد اشاره تا پایان بهمن ماه سال جاری به اتمام برسد.مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان در پایان اعلام داشت :  نظر به اینکه نهر «سیدعلی اکبری» نقش به سزایی در تأمین آب مورد نیاز مزارع شالیکاری منطقه دارد ، با اتمام این عملیات علاوه بر رفع آبگرفتگی اراضی حاشیه نهر در مواقع سیلابی، امکان آبگذاری بهتر سردهنه­ های منشعب از این نهر و انتقال آب به مزارع کشاورزی نیز در فصل زراعی پیش رو به آسانی فراهم می­ گردد.شایان ذکر است نهر سید علی اکبری لاهیجان با عبور حجم آب به مقدار 25 متر مکعب بر ثانیه به عنوان اصلی ترین و مهمترین مجرای آبی جهت تامین آب کشاورزی 18 هزار  هکتار از اراضی شالیزارهای منطقه محسوب می شود .رشت رکنا مرجان گودرزی. 

آیا این خبر مفید بود؟

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments

درباره 2Feeds

تو فیدز, سایت مرجع رایگان برای دریافت آخرین اخبار ایران و جهان از خبرگزاری های خارجی همچون آوا نیوز، نیک نیوز، صدای آمریکا، دویچوله فارسی، صدای فرانسه، یورو نیوز فارسی، بی بی سی فارسی، رادیو فردا و ... است. شما در این ساین می توانید جدیدترین خبرها و تفاسیر سیاسی، اجتماعی روز را پیگیری کنید.
همچنین وبسایت 2Feeds، انعکاس دهنده و مرجع تماشای ویدیوهای کانالهای یوتیوب فارسی زبان است.
بخش یادنامه(هاتی پاتی) هم به عنوان وبلاگ سایت محسوب می شود که در آن به اخبار، ویدیوها و مطالب افشاگرانه دینی، اسلامی و سیاسی پرداخته می شود. توجه داشته باشید که بخشهایی از سایت همانند بخش بزرگسالان، سکس اسلامی و سکس قرآنی و یا افشاگریهای دینی و مذهبی ممکن است جاوی مطالبی باشد که دسترسی به آنان به اشخاص زیر 18 سال توصیه نمی گردد.
در بخش هاتی پاتی (یادنامه) سایت، هیچ چیز (اعتقادات، دین، مذهب، امامان، قرآن و...) مقدس شمرده نمی شود و مطالب بدون سانسور کلامی و تصویری بیان می گردند. در صورتیکه با این مسئله مشکل دارید، لطفا از دسترسی به این بخش از سایت حذر کنید.


Disclaimer:
2Feeds just provides links to other sites and doesn't host any file by itself.
All the material found on this website are hosted on third-party servers, which are freely available for all Internet users. Hence, logically any legal issues regarding them should be taken up with the actual file hosts, as we're not affiliated with them.
Created By IFP
DMCA | Privacy Policy | Cache | Sitemap