مایک پامپئو: حساب مردم ایران از رژیم جداست/ما سرکوبگران مردم ایران را تحریم کردیم

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

مایک پامپئو، وزیر امور خارجه دولت پرزیدنت ترامپ از ابتدای سال ۲۰۲۱ در توییتر رسمی اش به انتشار تصاویر و جزئیات موفقیت های سیاست خارجی تیم پرزیدنت ترامپ پرداخت.

روز ۱۲ ژانویه، وزیر امور خارجه آمریکا توییت های متعددی در خصوص کمپین فشار حداکثری بر رژیم جمهوری اسلامی منتشر کرد. پامپئو در ابتدا با انتشار تصاویر خامنه ای، روحانی، ظریف و قاآنی نوشت: «سران رژیم جمهوری اسلامی تقریبا هر روز آمریکا و اسرائیل را تهدید می کنند». در توییت دیگری وی با انتشار تصویری از تسخیر سفارت آمریکا در تهران نوشت: «افرادی در وزارت خارجه آمریکا تلاش دارند تا به وسیله اصلاح‌طلبان داخل رژیم، روابط با ایران را عادی کنند. اما دولت پرزیدنت ترامپ، رژیم جمهوری اسلامی را گروهی از افراط گرایان مذهبی می شناسد که از ۱۹۷۹ شعار مرگ بر آمریکا میدهند».

وزیر خارجه آمریکا با اشاره به تاثیر کمپین فشار حداکثری به رژیم حاکم بر ایران نوشت: «به لطف تحریم های دولت پرزیدنت ترامپ، ۲۴ درصد بودجه نظامی رژیم جمهوری اسلامی کاهش یافته است. ما ۱۵۰۰ تن از شخصیت های رژیم و ۷۰ میلیارد دلار آنها را که برای تولید موشک بالستیک و عملیات های تروریستی و پروژه ی هسته ای خرج میشد را تحریم کردیم. فشار حداکثری بر رژیم موفق بوده است».

مایک پامپئو در خصوص مردم ایران‌ نوشت: «همانند حزب کمونیست چین و مردم چین، ما باید تفاوت بین رژیم اسلامگرای رادیکال حاکم بر ایران و مردم ایران قائل باشیم. مردم ایران شکنجه گران خود را انتخاب نکرده اند، آنها مردمی صلح طلب هستند. وقتی رژیم حاکم بر ایران، ایرانی ها را در خیابان‌ها به قتل میرساند، معترضان مدارک را برای ما ارسال کردند و ما آنها را پخش کردیم تا دنیا ببینند، ما قاتلان، زندانبانان و قضات فاسد آنها را در دادگاه های جعلی آنها تحریم کردیم».

وی نوشت: دنیای آزاد و بیداری جهانی در معرض تهدید این رژیم انقلابی، اسلامی، تروریستی در ایران است.

پامپئو در نهایت با توییتی به زبان فارسی نوشت: «ما در کنار مردم ایران ایستادیم. ما سرکوبگران آنها را تحریم کردیم. ما حقیقت را در مورد وحشیگری رژیم افشا کردیم. ما رژیم را از پولی که می توانست برای حمایت از تروریسم استفاده شود، محروم کردیم. بدون شک فشار حداکثری کارآمد است».

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments