متهم ارزی: منتظر دلار ۳۲هزار تومانی باشید!

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

متهم ارزی: منتظر دلار ۳۲هزار تومانی باشید!

یکی از مدیران سابق بانک مرکزی در دادگاه گفت: بازداشت من و دیگر مدیران باعث شد که قیمت دلار اکنون بالا برود.

چهارمین جلسه رسیدگی به پرونده برخی از مدیران سابق بانک مرکزی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.قاضی مسعودی مقام در ابتدای چهارمین جلسه رسیدگی به پرونده برخی از مدیران سابق بانک مرکزی، از متهم صالحی خواست در جایگاه قرار گیرد و در صورت داشتن توضیحات بیشتر آن‌ها را بیان کند.

به گزارش تسنیم نوشت: متهم صالحی؛ از مدیران سابق بانک مرکزی در دادگاه گفت: من تئوریسین ارز هستم و این موضوع را در جهان ثابت کرده‌ام و پولی برای رشوه نگرفتم. بازداشت من و دیگر مدیران باعث شد بانک مرکزی شاهرگ خودش را بزند و همین موضوع سبب شد که قیمت دلار اکنون بالا برود و باید منتظر دلار ۳۲ هزار تومانی هم باشیم.

ریال خمینی نشان؛ هر دم از اين باغ بري مي‌رسد!

متهم ارزی: منتظر دلار ۳۲هزار تومانی باشید! ریال ایران با سبقت از بولیوار ونزوئلا، پایین‌ترین نرخ برابری ارزهای ملی جهان را در مقابل دلار آمریکا و یورو ثبت کرد.

پس از ریال و بولیوار، دانگ ویتنام در جایگاه سومین ارز ملی قرار دارد که پایین‌ترین نرخ برابری را در مقابل دلار آمریکا و پول واحد اروپایی داراست.

بنا به گزارشها، با سقوط آسانسوری ارزش ریال، قیمت دلار از رقم بی‌سابقه ۲۶هزار تومان گذشت و هر یورو نیز ۲۹هزار و ۷۴۰تومان به فروش رسید. قیمت هر دلار در پایان معاملات روز شنبه حدود ۲۵ هزار و ۳۵۰ تومان بود.

خبرگزاری رویترز در گزارشی با عنوان ریال ایران به پایین‌ترین نرخ در برابر دلار رسید نوشت: ریال ایران در سال۲۰۲۰ نزدیک به ۴۸درصد از ارزش خود را از دست داده که بیش از نیمی از آن در یک ماه گذشته بوده است. افت قیمت نفت و رکود اقتصاد جهانی، بحران اقتصادی در ایران را عمیق‌تر کرده و این در حالیست که این کشور بالاترین میزان تلفات کرونا در خاورمیانه را دارد.

روزنامه رسالت نیز به ‌نقل از کمال سید علی، معاون اسبق بانک مرکزی نوشت: دلیل اصلی کاهش ارزش پول ملی کسری بودجه و نحوه تأمین کسری بودجه است.

این در حالیست که همواره دو سوم بودجه کشور در اختیار شرکت‌ها و مؤسسات حکومتی است که به هیچ‌کس حساب پس نمی‌دهند و هیچ گونه نظارتی هم بر آن انجام نمی‌شود.

نظرات