محدودیت‌ها مانع پیشرفت هواوی و حضور قدرتمند در بازار جهانی نشدند

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

۰۴ تیر ۹۹ ساعت ۲۳:۳۹

هواوی با وجود محدودیت‌های مختلف توانست در بازارهای جهانی حضور قدرتمندی داشته باشد. در ادامه شرایط فعلی این برند چینی در بازارهای جهانی را بررسی می‌کنیم.

در حاشیه رویداد آنلاین معرفی محصولات جدید هواوی، بابک فیاض معاون بخش موبایل توضیحاتی در مورد شرایط فعلی Huawei در بازارهای جهان، میزان رشد آن در سال گذشته و همچنین وضعیت کنونی سرویس‌های موبایلی هواوی یا HMS مطرح کرد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

هواوی

هواوی

او ابتدا به تبیین شرایط هواوی در بازار و میزان درآمد سالیانه آن در سال ۲۰۱۹ پرداخت. بر اساس گفته‌هایش میزان درآمد کل هواوی در این سال به عدد ۱۲۰ میلیارد دلار رسیده که رشد ۱۸ درصدی نسبت به سال قبل را نشان می‌دهد. او همچنین گفت همان طور که بسیاری می‌دانند، هواوی قبل از مطرح شدن به عنوان یکی از تولیدکنندگان گوشی هوشمند در دنیا، یکی از برترین شرکت‌های مخابراتی دنیا نیز بوده است. امسال برای اولین بار میزان درآمد بخش محصولات تجاری Huawei از بخش مخابراتی بیشتر بوده که نشان‌دهنده رشد قابل توجه هواوی در این بخش است.

وضعیت هواوی در بازارهای جهانی

با نگاهی کلی به تعداد دستگاه‌های فروخته شده و مقایسه آن با سال گذشته متوجه شتاب بالای رشد هواوی می‌شویم.

هواوی

هواوی

نکته مهم دیگر صحبت‌های بابک فیاض اشاره به تثبیت جایگاه Huawei به عنوان دومین فروشنده برتر گوشی هوشمند دنیا در سال ۲۰۱۹ بود. رتبه ای که Huawei را بالاتر از اپل قرار داد و به دلیل ارائه محصولات باکیفیت به دست آمده است.

گوشی های دو سری پرچمدار Huawei یعنی P و Mate موفق به فروش ۴۴ میلیونی در این سال و افزایش فروش ۵۰ درصدی شده‌اند. علاوه بر آن، یکی دیگر از سری گوشی های محبوب هواوی سری قدرتمند و با ارزش Nova است که فروش این سری از مرز ۱۲۵ میلیون دستگاه عبور کرده است.

هواوی

هواوی

او با نگاهی به آینده و فناوری‌هایی که Huawei به تازگی وارد آنها شده است، به دو حیطه گوشی های هوشمند نسل پنج (۵G) و لپ تاپ نیز اشاره کرد که در هر دو موفقیت‌های قابل توجهی به دست آمده و آینده روشنی پیش رو دارند.

بابک فیاض همچنین توضیحاتی در مورد اکوسیستم نرم افزاری اختصاصی هواوی با نام HMS ارائه کرد و گفت:

سرویس های موبایلی هواوی مدت‌هاست که توسط این شرکت در حال توسعه و گسترش بوده. اما پس از مشکلات پیش آمده بین هواوی و دولت ایالات متحده آمریکا، رشد و توسعه هرچه بیشتر HMS تبدیل به هدف اصلی هواوی شد. HMS به کمک همکاری با شرکای جهانی و سرمایه‌گذاری بالا به سرعت در حال رشد است. بزرگترین دستاورد HMS و هواوی در این بخش ارائهApp Gallery  به عنوان مارکت رسمی اپلیکیشن این شرکت محسوب می‌شود. این پلتفرم در همین فاصله زمانی کوتاه موفق به ثبت رکوردهایی بسیار خوبی شده است.

هواوی

هواوی

این پلتفرم در بیش از ۱۷۰ کشور دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد و بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر به صورت ماهانه از آن استفاده می‌کنند. هم‌ اکنون بیش از ۱.۳ میلیون نفر روی توسعه اپلیکیشن برای این مارکت فعالیت می‌کنند.

همچنین شرح کوتاهی از فعالیت‌های صورت گرفته در ایران نیز ارائه شد. همکاری تنگاتنگی با توسعه‌دهنگان اپلیکیشن در ایران اتفاق افتاده و از پس فعالیت‌های بسیار اکنون فقط چیزی حدود ۲ درصد از کل اپلیکیشن‌ها با HMS هماهنگی ندارند که همین میزان کم نیز تحت توسعه بوده و به زودی هماهنگی لازم را پیدا خواهند کرد.

هواوی

هواوی

بابک فیاض در انتها تاکید کرد هواوی همچنان از سیستم عامل اندروید استفاده کرده و HMS نیز بر بستر این سیستم عامل توسعه یافته است و به‌روزرسانی‌های امنیتی یا عمومی اندروید نیز همچنان برای گوشی های جدید هواوی عرضه خواهند شد.

نظرات