«محمد جواد شکوری مقدم» بنیان‌گذار آپارات به ۱۰ سال زندان محکوم شد

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم (1 رای)
Loading...
حکم حبس محمد جواد شکوری مقدم,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن ها
شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب، محمد جواد شکوری مقدم را به دلیل منتشر شدن یک ویدئو در آپارات، به ۱۰ سال حبس محکوم کرد.

محمد جواد شکوری مقدم، بنیان گذار آپارات، فیلیمو و مجموعهی صبا ویژن به علت منتشر شدن گزارشی با محتوای مربوط به کودکان در آپارات، به ۱۰ سال زندان محکوم شد. این حکم شامل ۷ متهم دیگر هم می شود که در تهیه ی گزارش مذکور همکاري داشته اند.

حکم محکومیت جواد شکوری در حالی از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب صادر شده که به گزارش روابط عمومی آپارات، رای بدوی است و تجدیدنظر خواهی در این زمینه صورت پذیرفته است.

روابط عمومی آپارات در جوابیه ای که برای زومیت نیز ارسال کرده است اعلام می کند که در تجدیدنظر خواهی آپارات، بر مصوبات حمایتی شورای عالی فضای مجازی از پلتفرم ها استناد می شود: «رای صادرشده از شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، رای بدوی (نخستین) بوده، تجدیدنظر خواهی از این دادنامه صورت پذیرفته و در لایحه ی اعتراضیه با اشاره به ماده ۲۳ قانون جرائم رایانه ای و مصوبات حمایتی شورای عالی فضای مجازی از پلتفرم ها که به صورت رویه ی ثابت درآمده، استناد شده؛ امیدواریم بر این مبادی محکمه ی تخصصی رأی مناسب را صادر نمایند.»

آپارات پیش از این هم بارها اخطاریه هایی برای منتشر شدن محتوای نامناسب روی پلتفرم دریافت کرده بود. برای مثال در ۲۹ اسفند ۹۹، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای انتشار محتوایی نامناسب، به آپارات اخطار داد. این درحالی است که آپارات هر بار با دریافت گزارش کاربران و نظارت خود، نسبت به جلوگیری از انتشار گسترده ی ویدئوهایی با محتوای نامناسب اقدام می کند. گفته می شود آپارات ۴۵ میلیون کاربر ماهانه دارد. گزارش عملکرد سال ۹۸ آپارات نشان داد که روزانه بیش از ۱۸۰ میلیون دقیقه ویدئو در آپارات نمایش داده شده که به صورت میانگین، برابر با ۳۲ میلیون ویدئو است.

حکم حبس محمد جواد شکوری مقدم,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن ها
sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفم

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments