محکومیت حمید حاج جعفر کاشانی به زندان و کار اجباری در «بنیاد شهید»

جستجو

محکومیت حمید حاج جعفر کاشانی به زندان و کار اجباری در «بنیاد شهید»

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

12 January 2021

Share

حمید حاج جعفر کاشانی، داور لیگ برتر فوتسال ایران و فعال مدنی که در زندان اوین محبوس است، توسط دادگاه انقلاب به چهار سال و دو ماه زندان، دو سال محرومیت اجتماعی و دو ماه کار اجباری در سازمان «بنیاد شهید» محکوم شد.

حمید کاشانی، فعال مدنی و داور سابق لیگ برتر فوتسال

به گزارش هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشردر ایران، شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشار، حمید حاج جعفر کاشانی، داور شناخته شده لیگ برتر فوتسال ایران را به اتهام «اجتماع و تبانی و فعالیت تبلیغی علیه نظام» به چهار سال و دو ماه حبس تعزیری و به عنوان مجازات تکمیلی به دو سال محرومیت از عضویت در احزاب، گروه‌ها و دسته‌های سیاسی و به مدت دو ماه نیز روزی ۴ ساعت کار اجباری در معاونت فرهنگی و آموزشی سازمان «بنیاد شهید و امور ایثارگران» تحت نظارت حراست این سازمان محکوم کرده است.

در صورت تأیید این حکم در مرحله تجدیدنظر، با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد از بابت اتهام اجتماع و تبانی یعنی ۳ سال و ۶ ماه حبس تعزیری برای حمید کاشانی قابل اجرا است.

حمید حاج جعفر کاشانی در حالی دوران محکومیت خود در زندان اوین را سپری می‌کرد که به دلیل شیوع ویروس کرونا در زندان‌های ایران، زمانی که تنها چهار ماه به پایان محکومیتش باقی مانده بود، ۲۶ اسفندماه ۹۸ به مرخصی اعزام شد. کاشانی در حالی که از زندان آزاد شده بود ۲۷ فروردین ۹۹ در گفت‎‌وگویی با زمانه از پرونده‌سازی جدید دیگری علیه خود و سهیل عربی دیگر زندانی سیاسی خبر داد. این پرونده‌سازی به دلیل صدور بیانیه‌ای در بهمن ماه ۹۸ در حمایت از اعتراض‌های سراسری آبان و محکوم کردن سرکوب خشونت‌بار معترضان و انهدام هواپیمای مسافربری اوکراینی، صورت گرفت.

حمید حاج جعفر کاشانی پاییز امسال توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

  • در همین زمینه
Share

دسته بندی‌ها: اخبار, ایران, نیاز به دسته بندی

کلید‌واژه ها: اعزام زندانیان به مرخصی, بازداشت‌شدگان آبان ۹۸, حقوق بشر, حقوق بشر در ایران, حمید حاج‌جعفر کاشانی, حمید کاشانی, رئیس قوه قضاییه, زندانیان ایران, زندانیان سیاسی, سرکوب فعالان مدنی و سیاسی در ایران, سهیل عربی, شیوع ویروس کرونا, شیوع کرونا, فعالیت تبلیغی علیه نظام, قوه قضاییه, ویروس کرونا, ویروس کرونا در ایران, پایان اعتصاب غذا, کرونا, کرونا در ایران, کرونا در زندان, کرونا در زندان ها, کرونا ویروس

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments

درباره 2Feeds

تو فیدز, سایت مرجع رایگان برای دریافت آخرین اخبار ایران و جهان از خبرگزاری های خارجی همچون آوا نیوز، نیک نیوز، صدای آمریکا، دویچوله فارسی، صدای فرانسه، یورو نیوز فارسی، بی بی سی فارسی، رادیو فردا و ... است. شما در این ساین می توانید جدیدترین خبرها و تفاسیر سیاسی، اجتماعی روز را پیگیری کنید.
همچنین وبسایت 2Feeds، انعکاس دهنده و مرجع تماشای ویدیوهای کانالهای یوتیوب فارسی زبان است.
بخش یادنامه(هاتی پاتی) هم به عنوان وبلاگ سایت محسوب می شود که در آن به اخبار، ویدیوها و مطالب افشاگرانه دینی، اسلامی و سیاسی پرداخته می شود. توجه داشته باشید که بخشهایی از سایت همانند بخش بزرگسالان، سکس اسلامی و سکس قرآنی و یا افشاگریهای دینی و مذهبی ممکن است جاوی مطالبی باشد که دسترسی به آنان به اشخاص زیر 18 سال توصیه نمی گردد.
در بخش هاتی پاتی (یادنامه) سایت، هیچ چیز (اعتقادات، دین، مذهب، امامان، قرآن و...) مقدس شمرده نمی شود و مطالب بدون سانسور کلامی و تصویری بیان می گردند. در صورتیکه با این مسئله مشکل دارید، لطفا از دسترسی به این بخش از سایت حذر کنید.


Disclaimer:
2Feeds just provides links to other sites and doesn't host any file by itself.
All the material found on this website are hosted on third-party servers, which are freely available for all Internet users. Hence, logically any legal issues regarding them should be taken up with the actual file hosts, as we're not affiliated with them.
Created By IFP
DMCA | Privacy Policy | Cache | Sitemap