محکومیت رهبر فرقه جنسی در آمریکا: ۱۲۰ سال حبس

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

۴ دقیقه پیش

کیت رینیری در دادگاهی در شهر نیویورک حاضر شد و قاضی حکمش را صادر کرد

توضیح تصویر،

کیت رینیری در دادگاهی در شهر نیویورک حاضر شد و قاضی حکمش را صادر کرد

رهبر یک فرقه جنسی در آمریکا به ۱۲۰ سال زندان محکوم شد.

«کیت رینیری»، بنیان‌گذار فرقه «نکسیوم» سال پیش به جرایم سازمان‌یافته، قاچاق جنسی و در اختیار داشتن تصاویر سکس کودکان محکوم شده بود. روز سه‌شنبه ۲۷ اکتبر، قاضی رای او را صادر کرد.

او به عنوان رهبر گروه، زن‌هایی را به عنوان برده به استخدام در می‌آورد و آنها را مجبور می‌کرد که با او رابطه جنسی داشته باشند.

دادستانی می‌گوید که این مرد ۶۰ ساله «خسارت‌های غیرقابل اندازه‌گیری» به قربانیانش وارد کرده و باید سال‌های سال پشت میله‌های زندان باشد.

قاضی به جز حکم زندان، آقای رینیری را محکوم به پرداخت یک میلیون و هفتصد و پنجاه هزار دلار کرده است.

آقای رینیری در جریان دادگاهی که سال پیش برگزار شد، هیچ از خود دفاع نکرد. وکلایش در دفاع از او می‌گفتند که او بی‌گناه است. به گفته وکلا کل این محاکمه حاصل کارزار رسانه‌ها و شاهدانی است که «شهادت دروغ» داده اند.

در میان رهبران نکسیوم، تنها کسی که اتهام‌های خود را نپذیرفت و تا پای دادگاه رفت، همین آقای رینیری بود.

روزنامه نیویورک تایمز در سال ۲۰۱۷ گزارشی تحقیقی درباره این فرقه منتشر کرد. آن گزارش مبنایی شد که دادستانی درباره این گروه تحقیق کند.

کیت رینیری، بعد از انتشار گزارشی در نیویورک تایمز درباره جرایمش، به مکزیک گریخت

توضیح تصویر،

کیت رینیری، بعد از انتشار گزارشی در نیویورک تایمز درباره جرایمش، به مکزیک گریخت

کیت رینیری، این گروه را در سال ۱۹۹۸ در شهر آلبانی در ایالت نیویورک آمریکا تاسیس کرد. هدف از این گروه «جامعه‌ای است که بر اساس اصول انسان‌دوستانه به دنبال قدرت‌بخشی به مردم است.»

این گروه مدعی بود که به دنبال ساخت «دنیایی بهتر» است. آنها می‌گفتند که با بیش از ۱۶ هزار نفر کار کرده‌اند و در کشورهای، کانادا، ایالات متحده، مکزیک و آمریکای مرکزی فعال بوده‌اند.

اما در واقع، رینری در بالای هرم قدرت بود و زن‌های عضو گروه را مثل برده‌های خود هدایت می‌کرد. بعضی از زن‌ها روی بدنشان حروف اول اسم و فامیل رهبر فرقه را حک می‌کردند. اعضای این گروه هر سال، یک هفته برای روز تولد او دور هم جمع می‌شدند و به او پول می‌پرداختند.

یکی از زنانی که علیه رینیری شهادت داد، گفته که هفته‌ها پیش از آنکه او به ۱۸ سالگی برسد، اعضای گروه او را آماده می‌کردند که رهبر گروه، اولین کسی باشد که با او رابطه جنسی برقرار می‌کند.

این زن که به «دنیلا» شهرت دارد، گفته که رینیری او و خواهرانش را حامله کرده و مجبورشان کرده بود که سقط جنین کنند. او گفت که رینری بارها او و یکی از خواهرانش را که زیر سن قانونی بود، مجبور به رابطه جنسی کرده بود.

به دنبال انتشار گزارش نیویورک تایمز، رینیری از آمریکا به مکزیک رفت اما ماموران پلیس فدرال آمریکا، رینری را در آنجا بازداشت کردند.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments