مدیرعامل شرکت آمریکایی مُدرنا: کرونای جهش یافته از بین نمی‌رود

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
ویروس کرونا,کرونای انگلیسی
مدیر عامل شرکت دارو سازی «مُدرنا» در آمریکا، که اخیراً واکسن کرونا را تولید کرده، در خصوص کرونای انگلیسی صحبت کرده و گفته این ویروس از بین نخواهد رفت.

به گزارش فارس، «استفان بَنسل» مدیر عامل شرکت دارو سازی «مُدرنا» در کنفرانسی در خصوص کرونای انگلیسی موسوم به «سارس- کوو- ۲» صحبت کرده و گفته این ویروس از بین نخواهد رفت.

به نوشته وبگاه خبری «نیوزمکس»، استفان بنسل که اخیراً شرکت او واکسن (vaccine) کرونا را تولید و در برخی کشور های جهان عرضه کرده، در این خصوص گفت: «به نظرمان، ما برای همیشه با این ویروس زندگی خواهیم کرد.»

او ادامه داد: «سارس کوو ۲ از بین نخواهد رفت».

از سوی دیگر برخی از متخصصان درمانی نیز گفته اند که نوع جهش یافته ویروس کرونا (corona) میتواند به یک «آندمیک» یا بیماری بومی تبدیل شود؛ یعنی به صورت دائمی در یک منطقه جغرافیایی وجود داشته باشد.

شرکت مدرنا یکی از شرکت هاي آمریکایی است که واکسن کرونا را تولید کرده و مدعی شده که این واکسن ها علیه نوع جهش یافته ویروس کرونا که نخستین بار در انگلیس کشف شد نیز مؤثر هستند.

در حال حاضر بیش از ۳۰ کشور دیگر در جهان شیوع کرونای انگلیسی را گزارش کرده اند که از میان آنها میتوان به ترکیه، هند، فلسطین اشغالی، پاکستان، اردن، لبنان، کره جنوبی، امارات متحده عربی، آمریکا، چین و ایتالیا اشاره کرد.

کشف نوع جدید ویروس کرونا نخستین بار حدود دو هفته پیش توسط وزیر بهداشت انگلیس گزارش و اعلام شد این نوع جدید تا هفتاد درصد قدرت انتقال بیشتری دارد. گمان میرود این ویروس جدید از ماه سپتامبر (شهریور ماه) در این کشور انتشار یافته باشد.

ویروس کرونا,کرونای انگلیسی

از سوی دیگر تجزیه و تحلیل مجدد تست های کرونای گرفته شده از حدود دو میلیون شهروند آمریکایی نشان می دهد احتمالاً سویه انگلیسی کووید- ۱۹ از ماه اکتبر در آمریکا وجود داشته است.

هفته گذشته نیز مقام های وزارت بهداشت آلمان اعلام کردند نسخه جهش یافته ویروس کرونا که مقام های انگلیس برای نخستین بار چند هفته پیش از کشف آن خبر دادند از ماه نوامبر در آلمان وجود داشته است.

sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفم

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments