مدیر آپارات و تهیه‌کنندگان گزارش ژلوفن ‌تی‌وی ‘به ۱۰ سال زندان محکوم شدند’

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم (1 رای)
Loading...

۶ دقیقه پیش

محمدجواد شکوری مقدم

توضیح تصویر،

محمدجواد شکوری مقدم، بنیانگذار آپارات و فیلیمو در مجموع به ۱۲ سال زندان محکوم شده که در صورت قطعی ضدن ده سال آن قابل اجراست

یک سال بعد از پخش ویدیویی خبرساز در سایت “آپارات” که در آن از کودکان درباره نحوه تولدشان سوال می‌شد، مدیر این سایت و تهیه‌کنندگان ویدیو در دادگاه انقلاب هر یک به دست کم ده سال زندان محکوم شدند.

روابط عمومی آپارات صدور حکم زندان برای محمدجواد شکوری مقدم، مدیرعامل و بنیانگذار این سایت در دادگاه بدوی به ریاست محمد مقیسه را تایید کرده و گفته است که برای این حکم درخواست تجدید نظر شده است.

مهرماه سال گذشته گزارشی ویدیویی از کانال اینترنتی “ژلوفن تی‌وی” در سایت آپارات پخش شد که در آن گزارشگر از بچه‌ها می‌پرسید که آیا می‌دانند چطور به دنیا آمده‌اند.

این ویدیو کمتر از یک ساعت بعد از انتشار حذف شد و آقای شکوری مقدم از تعلیق کانال ژلوفن خبر داد.

با وجود این عوامل ساخت گزارش با دستور بازپرس دادسرای ارشاد تهران بازداشت شدند و ویدیویی از “اعترافات” و “عذرخواهی” آنها پخش شد.

دادسرای ارشاد در آن زمان گفت که “به خاطر گزارش‌های مردمی و آزردگی خاطر خانواده‌ها” حکم بازداشت تهیه‌کنندگان برنامه را صادر کرده است.

“تشویق به فساد”

بنا بر گزارش‌ها قاضی محمد مقیسه مدیر سایت آپارات را در مجموع به ۱۲ سال زندان محکوم کرده که در صورت قطعی شدن حکم، مجازات اشد، یعنی ۱۰ سال حبس برای اتهام “تشویق به فساد” درباره او قابل اجراست.

به گزارش سایت هرانا در حکم دادگاه که اواسط مهرماه صادر و به تازگی ابلاغ شده، آقای شکوری مقدم علاوه بر ده سال زندان، به یک سال حبس برای “فعالیت تبلیغی علیه نظام” و همین طور یک سال برای”انتشار محتوای مبتذل” محکوم شده است.

گفته می‌شود هفت متهم دیگر که از تهیه‎کنندگان گزارش ژلوفن تی‌وی هستند هم هر کدام به ۱۱ سال زندان به اتهام “تشویق به فساد” و انتشار “محتوای مبتذل” محکوم شده‌اند که در صورت قطعی شدن حکم ده سال آن قابل اجرا خواهد بود.

محمدجواد شکوری مقدم

توضیح تصویر،

محمدجواد شکوری مقدم حدود دو سال پیش نشان کارآفرین برتر را از معاون اول رئیس جمهور ایران دریافت کرد

سایت “آی‌تی ایران” می‌گوید صدور حکم زندان برای مدیر سایت آپارات “این نگرانی را برای بسیاری از پلتفرم‌های مشابه ایجاد کرده که در صورت تخطی یک کاربر که ممکن است به سرعت دیده نشود، صاحب پلتفرم بازخواست شده و آن پلتفرم مسدود شود.”

محمدجواد شکوری مقدم، ۳۸ ساله، بنیان‌گذار سایت‌هایی مانند “فیلیمو” هم هست و حدود دو سال پیش به عنوان کارآفرین برتر “نشان امین‌الضرب” را از معاون اول رئیس جمهور ایران دریافت کرد.

آقای شکوری مقدم آذر ماه سال ۹۸ هم به اتهام “اشاعه فحشا” چند ساعت بازداشت و با وثیقه نیم میلیارد تومانی آزاد شد.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments