مرکل: کرونا شاید به جابه‌جایی قدرت اقتصادی در جهان بیانجامد

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

آنگلا مرکل روز سه‌شنبه، یکم دسامبر ‌(۱۱ آذر)  در نشست متخصصان دیجیتال دولت فدرال اظهار داشت، گسترش کووید۱۹، بیماری ناشی از ویروس کرونای جدید (سارس‌کوو۲) جلوی رشد اقتصادی اروپا را می‌گیرد. 

صدراعظم آلمان گفت، در پایان دوران کرونا وضعیت اقتصادی چین و کره جنوبی از اروپا بهتر خواهد بود. 

او ضمن بیان این که در اروپا محدودیت‌های کرونایی دولت همواره با مخالفت و تظاهرات عده‌ای روبرو می‌شود گفت، در چین و کره جنوبی شهروندان خطر پاندمی کرونا را جدی می‌گیرند و رونق اقتصادی این کشورها در حال حاضر قابل توجه است. 

اظهارات او را می‌توان انتقادی غیرمستقیم به کسانی تلقی کرد که در آلمان و دیگر کشورهای اروپایی بدون ماسک و بی‌توجه به فاصله فیزیکی، علیه اقدامات دولتی برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کشنده، به خیابان‌ها می‌روند. 

تغییر توازن قدرت اقتصادی

مرکل با اشاره به آمار بالای مبتلایان به کووید۱۹ در کشورهای عضو اتحادیه اروپا گفت: «ما باید از خود بپرسیم که اروپا پس از این بحران به کجا می‌رسد؟» 

او در ادامه احتمال داد که شرایط فعلی باعث دگرگونی‌هایی در توازن قوای اقتصادی خواهد شد.

صدراعظم آلمان در عین حال تاکید کرد: «دولت آلمان نمی‌تواند و نمی‌خواهد مانند چین با ابزار گوناگون  شهروندان را کنترل کند».

در آلمان تا شامگاه سه‌شنبه یک میلیون و ۷۰ هزار مورد ابتلا به سارس‌کوو۲ ثبت شده است. شمار افرادی که در رابطه با پیامدهای این ویروس جان باخته‌اند به ۱۶ هزار و ۸۹۷ نفر رسید. 

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments