مرگ احشام اهالی بدلیل رها شدن پساب شیمیایی مجتمع پتروشیمی مسجدسلیمان

مجله ویدیویی بدون سانسور توفیدز، حاوی آخرین اخبار ایران و جهان، ویدیوهای طنز سیاسی و دینی، ویدیوهای افشاگرانه و سکس اسلامی، دوربین مخفی و مطالب بزرگسالان 18+، سرگرمی و فیلم.

جستجوی توفیدز

مطالب مرتبط

مرگ احشام اهالی بدلیل رها شدن پساب شیمیایی مجتمع پتروشیمی مسجدسلیمان

اهمیت:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

رها شدن پساب شیمیایی بازی خطرناک با جان مردم منطقه می‌باشد
رها شدن پساب شیمیایی مجتمع پتروشیمی مسجدسلیمان به مرگ ۱۲۰ راس بز اهالی انجامید. چندی قبل هم ۵۰ راس گوسفند بدلیل استفاده از آب آلوده به پساب مسموم شده و فوت کردند.
یکی از اهالی روستای تلخاب کلات شهرستان مسجدسلیمان در رابطه با مرگ احشام را توضیح می‌دهد. وی می‌گوید: «گله متعلق به برادرم بود. حادثه قبلی در روستای کوشک خلف اتفاق افتاد و این بار در روستای تلخاب کلات تکرار شد. احشام بدلیل استفاده از آب مسموم شده به پساب شیمیایی پتروشیمی مسجدسلیمان تلف شدند.»
تکرار این حادثه در کمتر از یک ماه
این حادثه برای دومین مرتبه اتفاق افتاده است. اما سازمان محیط‌زیست هیچ اقدامی برای جلوگیری از رها شدن پساب شیمیایی به رودخانه نکرده است. این امر موجب اعتراض اهالی نسبت به عدم رسیدگی این وزارت خانه شده است. یکی از اهالی در این رابطه می‌گوید: «پتروشیمی مسجدسلیمان مسئولیت حادثه را گردن گرفته و حاضر به پرداخت خسارت شده است. ولی چرا اداره محیط‌زیست هیچ اقدامی برای جلوگیری از این اتفاقات نمی‌کند. ما تا کی باید احشامی که سال‌ها برای آنها زحمت‌کشیده‌ایم را براحتی از دست بدهیم؟»
مثبت بودن نتیجه آزمایش رها شدن پساب شیمیایی در رودخانه
مصطفی یوسفی رئیس حفاظت محیط زیست، از مثبت بودن نتیجه آزمایش رها شدن پساب‌ شیمیایی خبر داد. وی گفت: «نتیجه آزمایش رها سازی غیراصولی پساب پتروشیمی این شهرستان به محیط اطراف مثبت شد. از این رو شکواییه‌ای فردا به دادستانی ارائه می‌شود.»
وی با اشاره به رها سازی غیراصولی پساب‌ها گفت: «پساب پتروشیمی طبق بررسی‌ها به صورت غیراصولی رها سازی می‌شود. این کارخانه باید برای دفع اصولی پساب، حوضچه تبخیر احداث کند.»
شروع به کار مجتمع قبل از پایان ساخت تصفیه خانه
فاز نخست مجتمع پتروشیمی مسجدسلیمان در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ افتتاح شد. این مجتمع با تولید روزانه ۳ هزار و ۲۵۰ تن اوره، سالیانه مبلغ ۲۶۸ میلیون دلار ارزآوری خواهد داشت.
کارخانجات صنعتی بخصوص صنایع شیمیایی آلودگی محیطی بسیار بالایی دارند. بهمین دلیل اجازه شروع فعالیت به آنها تا اتمام پروژه پساب صنعتی داده نمی‌شود. سرپیچی از این قانون جریمه‌های سنگینی بدنبال دارد.
اما بدلیل فساد و رانت حاکم بر کشور این مجموعه قبل از اتمام تصفیه خانه پساب صنعتی، شروع بکار کرده است. به گفته رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست مسجدسلیمان این طرح تاکنون فقط ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
بازی با جان مردم توسط حاکمیت
معلوم نیست که چگونه به مجتمع خطرناکی که اوره تولید می‌کند، اجازه فعالیت بدون داشتن مجتمع تصفیه پساب داده شده است. این تنها یک نمونه از اقدامات این حاکمیت و بازی با جان و سرمایه‌های مردم است. در کشورهای دمکراتیک این اقدامات باعث ساقط شدن دولت و تعطیلی کارخانه می‌شود. زیرا آنها برای جان شهروندانشان اهمیت قائل هستند. اما در این نظام همانطور که در بنر بالای سر خامنه‌ای نوشته شده بود مردم رعیت حاکمان تلقی می‌شوند. البته پاسخ این وقاحت را مردم در زمان مناسب مانند قیام آبان ۹۸ خواهند داد.
خبرها و ویدئوهای بیشتر در لینک: http://www.irankargar.com

اپلیکیشن مویابل سایت

مطالب دیگر

Subscribe
خبر بده در مورد
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات