مقام ارشد سپاه پاسداران از ارتقاء برد موشکهای بالستیک زمین به دریا خبر داد

جستجو

مقام ارشد سپاه پاسداران از ارتقاء برد موشکهای بالستیک زمین به دریا خبر داد

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران رژیم ایران از ارتقاء موشکی این ارگان خبر داد و گفت: «امروز موفق شده‌ایم موشک ساحل به دریای بالستیک و نه کروز را که خود یک فناوری پیچیده دارد، تولید کنیم و از فاصله ۷۰۰کیلومتری ناو و کشتی را مورد هدف قرار دهیم.»

به گزارش تسنیم، ششمین نشست مسئولان سیاسی رده‌های نیروهای مسلح، مستقر در استان‌های تهران و البرز به‌میزبانی نیروی هوافضای سپاه پاسداران برگزار شد، که پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده این نیرو، به تشریح توانمندی‌ها و دستاوردهای آفندی و پدافندی نیروی هوافضای سپاه پرداخت و مدعی شد: «

سردار حاجی‌زاده گفت: «عموم مردم مجموعه نظام را یکپارچه می‌بینند؛ لذا در بخش‌هایی از جامعه مانند دانشگاه‌ها ایجاد سؤال و شبهه می‌کنند که حاکمیت دینی توانایی اداره جامعه را ندارد. یکی از وظایف مسئولان سیاسی،‌ حضور بین اقشار مختلف مردم و بصیرت‌افزایی و رفع شبهات از موضع صحیح و پاسخ به پرسش‌های آنان به‌صورت هنرمندانه است».

وی در بخش دیگری از سخنان خود با ذکر خاطره‌ای، اظهار داشت:‌ «من بعد از هفت فرمانده، اولین فرماندهی بودم که از درون مجموعه نیرو در مهر ماه سال 1388 برای فرماندهی نیروی هوافضای سپاه انتخاب شدم، 25 سال سابقه فعالیت در بخش موشکی داشتم و دارای تجارب فراوانی در این زمینه بودم؛ لذا برای اولین ملاقات و دیدار کاری در مسئولیت فرمانده نیرو، 16 آذر همان سال خدمت رهبری رسیدم و پس از ارائه برنامه‌های نیرو که خیلی روی آن کار کرده بودیم، ‌ایشان فرمود؛ ‌”این مسائل که گفتی خوب است، ولی اولویت من دقت در موشک‌هاست”».

پاسدار حاجی‌زاده ادامه داد: «آن موقع ما روی برد کار می‌کردیم و موشک‌های ما ضریب خطای اصابت داشت که رهبری گفت ما در مجموعه نیرو سه ماه تلاش کردیم و‌ نتیجه مطلوب حاصل شد و بعدها به کمترین ضریب خطای ممکن رسیدیم».

وی ادعا کرد: «دنیا شاهد است که جمهوری اسلامی ایران در حوزه موشکی در منطقه اول و در دنیا هفتم یا هشتم است و کره‌‌ای‌ها (کره شمالی) از ما عقب‌تر هستند. ما در بحث پهپادها در تراز 15 کشور اول جهان قرار داریم و از روسیه و چین جلوتریم. در حوزه پدافند هوایی توانمندی خوبی داریم و تجهیزاتی داریم که از روسیه، فرانسه، چین و انگلیس جلوتر است».

پاسدار حاجی‌زاده در همین زمینه اشاره کرد: «رهبری در سال 1386 به فرمانده وقت نیرو فرموده بود؛ «من نمی‌دانم با موشک بالستیک زمین به زمین می‌شود کشتی را زد یا نه، و اگر بتوانید این کار را بکنید، ‌کار بزرگی است». ما برای تبعیت از ایشان، بچه‌ها را فعال کردیم و امروز موفق شده‌ایم موشک ساحل به دریای بالستیک و نه کروز را که خود یک فناوری پیچیده دارد، تولید کنیم و از فاصله 700کیلومتری ناو و کشتی را مورد هدف قرار دهیم».

وی افزود: «امروز موشک‌های تولیدی ما از 200 کیلومتر تا 2000 کیلومتر همه نقطه‌زن هستند و موشک‌های تولیدی گذشته هم همه در حال تبدیل شدن به نقطه‌زن هستند».

وی به چند نمونه از عملیات‌های موشکی این نیرو به‌روی مواضع دشمن هم اشاره کرد و گفت: «در جنوب شرق کشور عوامل ضدانقلاب 14 نفر از نیروهای سپاه را به‌شهادت رسانده بودند و نیروی زمینی سپاه محل اختفای سرکرده این گروهک را رصد کرده بود که دو خانه در فاصله 70کیلومتری از مرز ایران در یک روستا و کنار مسجد واقع شده بود. موشک‌های ما برای برد 250 تا 300 کیلومتری ساخته شده بود؛ لذا بر اساس تعهدی که داده بودیم، برد موشک را تنظیم و فقط آن دو خانه را منهدم و نفرات آنجا را به درک واصل کردیم و هیچ خسارتی به روستا و مسجد آن وارد نشد».

سردار حاجی‌زاده ادامه داد: «نیروهای ضدانقلاب در شمال غرب کشور تعدادی از برادران سپاه را کشتند رسانده و موجب سلب امنیت آن منطقه شده بودند. نیروی زمینی سپاه مجوز حمله به جلسه سران کردهای معاند در خاک عراق را گرفته بود. در زمان اجرای عملیات یک فروند هواپیمای بدون سرنشین از اهواز و یک فروند از کاشان بلند شد و ساعت یک صبح در منطقه پیرانشهر بود و آنها را فرستادیم در اربیل عراق بالای سر هدف در عمق 70کیلومتری، ما با پهپادها، ‌تردد آنها را زیر نظر داشتیم،‌ هنوز دو سه نفر به جلسه نرسیده بودند و در زمان مقتضی، با چند فروند موشک زمین به زمین اجرای آتش کردیم و همه آنهایی که آنجا بودند من‌جمله رابط کشور عربستان،‌ همه از بین رفتند، یا به‌نحوی زخمی شدند که دیگر سالم نیستند و ساعت سه بعد ازظهر هواپیماها به کرمانشاه برگشتند».

وی در ادامه گفت: «در جریان جنگ سوریه یک روز به سردار حاج‌قاسم‌ سلیمانی گفتم “چرا از موشک علیه داعش استفاده نمی‌کنید؟” و ایشان گفت،‌ “برد موشک‌های شما زیاد است و به‌درد ما نمی‌خورد، ‌ما موشک با برد 10 کیلومتر لازم داریم”،‌ پس از شش ماه کار و تلاش و با همکاری وزارت دفاع، موشک با برد 23کیلومتر ساختیم و در دو سال آخر نبرد در سوریه از اینها استفاده می‌کردیم».

سردار حاجی‌زاده درباره عملیات پهپادهای این نیرو در سوریه نیز گفت: «پهپادهای بمب‌افکن ما با استفاده از بمب‌های هوشمند، 700 عملیات رزمی علیه داعش در صحنه نبرد سوریه داشته و در انهدام تانک‌ها، ‌نفربرها،‌ ماشین‌های انتحاری و سنگرهای توپ 23میلی‌متری از آنها بهره‌برداری شد؛ چرا که اینها اهدافی بود که داعشی‌ها حساب ویژه‌ای روی آنها باز کرده بودند و توانستیم توازن صحنه نبرد را واقعاً به‌نفع جبهه مقاومت تغییر دهیم».

سردار حاجی‌زاده با اشاره به چند نشست و ملاقات با سران نظامی کشورهای روسیه و عراق، هم اظهار داشت: «چند سال پیش فرمانده نیروی هوایی روسیه میهمان ما بود و فیلمی از ناو آمریکا به او نشان دادیم که با پهپاد ما گرفته شده بود. او پرسید “مگر شما چند فروند جنگنده دارید، نمی‌ترسید؟ آمریکایی‌ها می‌دانند بالای سرشان هستید، این مدل از هواپیمای شما پنهانکار نیست”.‌ گفتم “بله، ما عمد داشتیم که بدانند بالای سرشان هستیم”، ‌گفت “پس چرا نمی‌زنند؟”، گفتم “جرئت ندارند؛ زیرا آنها در منطقه ما هستند و ما هم آنها را می‌زنیم”. به او گفتم “ژنرال،‌ همین کار را شما با جنگنده‌های خودتان بکنید و بروید بالای سر ناو آمریکایی”، گفت “نمی‌زنند؟”، گفتم “تعهد می‌دهم که نمی‌زنند”. یکی دو بار این کار را انجام دادند که رسانه‌ای هم شد».

فرمانده نیروی هوافضای مدعی شد: «نیروهای مسلح جمهوری اسلامی امروز در بحث بومی‌سازی و تولید انبوه انواع موشک‌ها،‌ انواع رادارها و جنگ الکترونیک، مداومت پروازی، و سامانه‌های دقیق و مجهز پدافند هوایی توانسته‌اند کارهای نشدنی را شدنی کنند و اینها در پرتو تبعیت از ولایت و توجه به رهنمودهای ایشان و تلاش و مجاهدت شبانه‌روزی و توکل به خداوند متعال میسر شد».

سردار حاجی‌زاده در پایان تأکید کرد: «ما معتقدیم کشوری که توانایی ساخت تجهیزات پیچیده‌ موشک را دارد و به مبانی علمی و فناوری آن دست یافته است، قطعاً در حوزه‌های غیرنظامی مانند نفت،‌ پتروشیمی،‌ خودرو و غیره که این پیچیدگی را ندارد و مشکل از نبود فناوری و متخصص نیست، می‌تواند با تقویت ولایتمداری و حل مشکل تنبلی و نبود باور در این حوزه‌ها نیز پیشرفت کند».

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments