مقام علمی ارشد آمریکایی از احتمال ‘واکسیناسیون گسترده’ تا بهار خبر داد

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

۲۲ دقیقه پیش

فاوچی

توضیح تصویر،

دکتر فاوچی به چهره اصلی تلاش جامعه علمی آمریکا در مهار ویروس کرونا تبدیل شده

دکتر آنتونیو فاوچی، مقام ارشد مقابله با کرونا در آمریکا نسبت به احتمال دسترسی گسترده به واکسن “ایمن و موثر” برای کووید-۱۹ تا بهار آتی ابراز امیدواری کرده است.

آقای فاوچی در مصاحبه با شبکه آمریکایی سی‌بی‌اس گفت هم‌ اکنون چند واکسن در مراحل نهایی آزمایش هستند و احتمالا ظرف یک یا دو ماه آینده می‌توان به نتیجه‌گیری نهایی برای تایید یا رد آنها رسید.

رئیس موسسه بیماری‌های عفونی آمریکا و مشاور علمی کاخ سفید گفت: “مشروط بر اینکه همه شرکت‌هایی که روی واکسن تحقیق می‌کنند به یک واکسن تاییدشده برسند چند صد میلیون دوز واکسن تا آوریل ۲۰۲۱ فراهم شود.”

دکتر فاوچی در حالی چنین برآوردی از زمان احتمالی دسترسی گسترده به واکسن داد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، به تازگی وعده داد تا پایان سال جاری میلادی ۱۰۰ میلیون دوز واکسن فراهم شود.

آقایان فاوچی و ترامپ درباره چگونگی مواجهه با ویروس کرونا اختلاف نظرهایی داشته‌اند اما دکتر فاوچی از رویارویی تمام عیار با رئیس‌جمهور آمریکا خودداری کرده است.

به تازگی کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ از صحبت‌های آقای فاوچی برای تبلیغات استفاده کرد، اقدامی که با انتقاد او روبرو شد.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments