موضع رسمی عربستان پس از انتخابات اخیر آمریکا

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

وزیر خارجه عربستان سعودی گفته که مطمئن است دولت رئیس جمهور منتخب آمریکا، جو بایدن، سیاست هایی را دنبال خواهد کرد که به ثبات در منطقه کمک می کند.

به گزارش بی بی سی، فیصل بن فرحان آل سعود در مصاحبه ای با خبرگزاری رویترز گفت که ریاض خود را برای روی کار آمدن دولت تازه آمریکا آماده می کند.

او در حاشیه اجلاس سران گروه ۲۰ که عربستان میزبان آن است گفت: “مطمئن هستم که دولت بایدن سیاست هایی را دنبال خواهد کرد که به نفع ثبات منطقه ای است.”

شاهزاده فیصل در مصاحبه با رویترز بر تاریخ ۷۵ ساله “همکاری قوی در امور دفاعی” میان ریاض و واشنگتن تاکید کرد و گفت که انتظار ادامه آن را دارد.

او اضافه کرد “هرگونه گفت و گویی با دولت بعدی آمریکا داشته باشیم به همکاری قوی منجر خواهد شد.”

او گفت “کاملا مناسب” است که ایالات متحده شورشیان حوثی نزدیک به رژیم ایران در یمن را به عنوان یک گروه تروریستی خارجی شناسایی کند.

دولت ترامپ حوثی‌های یمن را یک گروه نیابتی رژیم ایران می‌داند و در راستای کارزار فشار حداکثری علیه جمهوری اسلامی در نظر دارد این گروه را در فهرست سازمان های تروریستی قرار دهد.

اولین موضع گیری عربستان پس از انتخابات آمریکا

گزارش قبلی: پادشاه عربستان، در سخنرانی که در مقابل اعضای شورای مشورتی این کشور دربارۀ اولویت‌های سیاسی عربستان ایراد کرد، از تهدیدهای حکومت ایران در منطقه به عنوان مهمترین منشاء نگرانی یاد کرد و جامعۀ جهانی را به موضعگیری قاطع علیه تهران فراخواند.

به گزارش رادیو فرانسه، پادشاه عربستان ضمن ابراز نگرانی از اهداف و اقدام های منطقه ای تهران، حمایت رژیم ایران از تروریسم و نزاع‌های مذهبی و همچنین دخالت‌های آن در امور داخلی کشورهای منطقه را محکوم کرد.

او از جامعۀ بین‌المللی خواست که در برابر حکومت ایران و برنامۀ موشک‌های بالستیکی آن موضعی قاطع اتخاذ کند.

پادشاه عربستان که از مهم‌ترین حامیان سیاست فشار حداکثری ترامپ علیه رژیم ایران است، در سخنرانی خود به موضوع رابطه کشورش با دولت احتمالی جو بایدن اشاره‌ای نکرد.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments