مکمل‌های رژیمی برای سلامت جوانان مضر است

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
مکمل‌های رژیمی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,تازه های پزشکی
نتایج یک بررسی جدید که در دانشگاه هاروارد صورت گرفته، نشان می‌دهد مصرف مکمل‌های رژیمی به جای افزایش تندرستی به سلامت جوانان آسیب جدی می‌زند.

به گزارش فارس به نقل از تک تایمز، مصرف قرص های مکمل برای افزایش توان بدنی و تندرستی امروزه میان جوانان در سراسر دنیا طرفدار دارد و بسیاری از این افراد قرص های مذکور را برای کاهش سریع وزن یا تقویت عضلات بدن مصرف می کنند.

اما تحقیقات دانشگاه هاروارد ثابت می کند که قرص های یادشده می توانند مشکلات پزشکی جدی برای مصرف کنندگان ایجاد کنند. بررسی که در این زمینه از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۵ بر روی افراد حداکثر ۲۵ ساله صورت گرفته، خطرات قرص های یادشده را ثبات کرده و نشان می دهد قرص های مکمل حتی از قرص های ویتامین نیز عوارض و خطرات بیشتری دارند.

۹۷۷ نفر از افراد مورد بررسی در این مطالعه که قرص های مکمل را مصرف کرده بودند با مشکلات مختلف مرتبط با سلامتی مواجه شدند و ۴۰ درصد از کل افراد مورد مطالعه به همین علت مجبور به بستری در بیمارستان شده وحتی برخی از آنها نیز فوت کردند.

در این میان قرص های مکملی که با هدف کاهش وزن، حجیم تر کردن عضلات، پاکسازی پوست و افزایش توان جنسی عرضه می شوند، خطرناک تر از سایر قرص های مکمل بوده و عوارض بیشتری دارند. پژوهشگران به جوانان توصیه می کنند به جای مصرف این قرص ها از ورزش منظم و یک رژیم غذایی سالم پیروی کنند.

sarpoosh

با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم

نظرات