نازنین زاغری؛ کاسه صبر دولت انگلیس لبریز شده است؟

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

وزارت خارجه بانگلیس امروز سفیر جمهوری اسلامی در لندن را در ارتباط با فراخوانده شدن نازنین زاغری به دادگاه انقلاب احضار کرد. رویترز می‌نویسد مقامات انگلیسی نگرانی عمیق خود را در این زمینه ابراز کرده و خواستار پایان یافتن حبس خانم زاغری شده‌اند.

نازنین زاغری، زندانی دوتابعیتی، از اسفند ۹۸ و پس از شیوع کرونا با پابند الکترونیکی در مرخصی به سر می‌برد، ولی اجازه ندارد از شعاع ۳۰۰ متری محل سکونت خود دور شود. او در مکالمه با همسرش اطلاع داده که قرار است به دادگاه برود و به او گفته‌اند که پس از دادگاه به زندان بازگردانده می‌شود.

ریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری هم در گفت و گو با رسانه‌های انگلیسی خبرداد که همسرش برای محاکمه تحت اتهام جدید تبلیغ علیه نظام، دوشنبه آینده به دادگاه انقلاب احضار شده و از او خواسته شده که وسایل خود را برای بازگشت به زندان آماده کند.

این در حالی است که کمتر از شش ماه دیگر به پایان دوران محکومیت خانم زاغری باقی مانده است. این کارمند بنیاد تامسون رویترز در فروردین ۱۳۹۵ در زمان بازگشت از سفری خانوادگی، در فرودگاه تهران بازداشت و سپس به اتهام “تلاش برای براندازی” و “جاسوسی” به پنج سال زندان محکوم شد.

وزارت خارجه انگلیس پیش تر تصمیم رژیم ایران برای مطرح کردن مورد اتهامی جدید علیه نازنین زاغری رتکلیف، شهروند ایرانی-‌بریتانیایی زندانی در ایران را محکوم کرد.ه بود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سخنگوی وزارت خارجه انگلیس این اقدام را غیر قابل دفاع و غیر قابل قبول خواند و گفت: ما پیوسته روشن ساخته‌ایم که او نباید به زندان بازگردانده شود.

مضمون اتهام جدیدی که قوه قضائیه جمهوری اسلامی متوجه زاغری کرده، روشن نیست. اما گفته می‌شود که وکیل او سرگرم بررسی کیفرخواست پرونده جدید است.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments