ناو خارک بزرگترین شناور نیروی دریایی ایران؛ پس از انفجار و آتش سوزی منهدم و غرق شد – فیلم

مجله ویدیویی بدون سانسور توفیدز، حاوی آخرین اخبار ایران و جهان، ویدیوهای طنز سیاسی و دینی، ویدیوهای افشاگرانه و سکس اسلامی، دوربین مخفی و مطالب بزرگسالان 18+، سرگرمی و فیلم.

جستجوی توفیدز

مطالب مرتبط

ناو خارک بزرگترین شناور نیروی دریایی ایران؛ پس از انفجار و آتش سوزی منهدم و غرق شد – فیلم

اهمیت:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

ناو جنگی خارک،‌ بزرگترین شناور نیروی دریایی ارتش، پس از آتش سوزی،‌ در آب‌های منطقه جاسک غرق شد.
منطقه دوم دریایی جاسک،‌ خبر از آتش سوزی و غرق شدن ناو خارک داد و گفت: «تلاش‌ها برای نجات شناور خارک بی‌نتیجه ماند و این شناور در آب‌های محدوده جاسک غرق شد.»
ناو جنگی «خارک»، یک ناو پشتیبانی و هلیکوپتربر ۳۳ هزار تنی بود. این ناو که ۲۰۷ متر طول و ۲۶ متر عرض داشت، ساخت انگلستان بود. ناو خارک به عنوان بزرگترین شناور ارتش ایران، سال ۱۳۸۴ به ایران تحویل داده شد. این ناو با سرعت 39.8کیلومتر بر ساعت، تجهیزاتی نظیر یک قبضه توپ 76 م. م، 4 قبضه توپ 23 م. م. دو لول، 2 قبضه توپ 20 م. م. تک لول و 4 قبضه تیربار 12.7 م. م. را بر روی عرشه داشت.
سه‌شنبه شب ۱۱خرداد، گزارش‌هایی درباره انفجار و آتش‌سوزی در شناور خارک و مجروح شدن شماری از پرسنل آن، منتشر گردید. منطقه دوم دریایی جاسک این گزارش‌ها را تأیید کرد و اضافه نمود که آتش‌سوزی کماکان ادامه دارد.
به گفته یک مقام نیروی دریایی، این ناو «با حدود ۴۰۰ نفر از خدمه و دانشجویان… در نزدیکی آب‌های بین‌المللی و در آب‌های داخلی» دچار آتش‌سوزی شد.
پیش از این، در تاریخ ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰، نیروی دریایی ارتش،‌ خبر از مأموریت ناو خارک داده بود. در آن مأموریت، ناو خارک همراه با ناو البرز برای انجام یک «ماموریت آموزشی، اطلاعاتی و رزمی»، راهی آب‌های آزاد شده‌بود.
برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی از مصدوم شدن چندین نفر از کادرهای این ناو نوشته‌اند. اما خبرگزاری‌های رسمی جمهوری اسلامی، طبق معمول، تاکید می‌کنند که همه افراد روی ناو سالم بوده و به ساحل منتقل شده‌اند.
حوادث مشابه تکراری در کشتی‌های ایران در دریای مدیترانه، گمانه‌زنی در مورد دخالت اسرائیل در این حوادث را افزایش داده‌است.
خبرها و ویدئوهای بیشتر در لینک: http://www.irankargar.com

اپلیکیشن مویابل سایت

مطالب دیگر

Subscribe
خبر بده در مورد
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات