نتایج اولیه انتخابات بریتانیا: پیش‌بینی پیروزی قاطع حزب بوریس جانسون

اهمیت موضوع:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
نتایج اولیه انتخابات بریتانیا: پیش‌بینی پیروزی قاطع حزب بوریس جانسون

انتخابات پارلمان بریتانیا روز پنجشنبه ۲۱ آذر برگزار شد و نتایج اولیه و برآوردها نشان می‌دهند حزب محافظه کار به رهبری بوریس جانسون خواهد توانست با اختلاف ۸۶ کرسی، اکثریت را در پارلمان بریتانیا کسب کند.

به گزارش رویترز، پیش بینی حاکی از آن است که حزب محافظه کار ۳۶۸ کرسی از ۶۵۰ کرسی پارلمان بریتانیا را کسب خواهد کرد که بسیار بیشتر از حد نصاب لازم برای برای تشکیل دولت آینده است و به نوعی حمایت از سیاست دولت بوریس جانسون برای خروج از اتحادیه اروپا است.

رویترز می گوید، این احتمالا بزرگترین پیروزی محافظه کاران از زمان پیروزی مارگارت تاچر در انتخابات سال ۱۹۸۷ خواهد بود.

همچنین پیش‌بینی می شود که حزب کارگر ۱۹۱ کرسی کسب کند که بدترین نتیجه انتخاباتی برای این حزب از سال ۱۹۳۵ تاکنون محسوب می‌شود.

رای‌گیری از ساعت هفت صبح به وقت لندن آغاز شد و تا ۱۰ شب ادامه داشت. اندکی پس از بسته‌شدن حوزه‌های رای‌گیری نخستین نتایج و برآوردها اعلام شد.

بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، که با شعار خروج از اتحادیه اروپا سر موعد تعیین‌شده به هر قیمتی، حتی بدون توافق با این نهاد، قدرت را در دست گرفت، پس از ناکامی‌های پی‌در‌پی اعلام انتخابات زودرس کرد.

بوریس جانسون در ایمیلی به هواداران خود گفته است، امیدوارم امشب از جشن لذت ببرید و شانس داشته باشیم، فردا کار را آغاز خواهیم کرد.

این خبر به مرور تکمیل می‌شود

نظرات