نزدیک شدن موشک ناسا به زمین بعد از نیم قرن سرگردانی

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...
بازگشت موشک ناسا به مدار زمین,اخبار علمی,خبرهای علمی,نجوم و فضا
موشک ناسا بعد از نیم قرن سرگردانی راهی زمین شد.

ناسا اعلام‌کرد یکی از موشک هایش که نیم قرن پیش به فضا پرتاب شده بود اکنون راه خود را بسوی زمین یافته و به مدار زمین نزدیک می شود.

به گزارش اعتمادآنلاین به نقل از دیلی میل، این موشک که در سال ۱۹۶۶ برای فرود در سطح ماه به فضا پرتاب شده بود از مسیر خود خارج و ارتباطش با زمین بطور کامل قطع شد تا این که از ماه گذشته مجدداً سروکله اش در مدار زمین پیدا شده است.

به نوشته این روزنامه، ماه گذشته بود که یک شیء ناشناس به حجم یک اتوبوس در فضا مشاهده شد. ابتدا این تصور به وجود آمد که یک سیارک است از این رو بر آن نام «SO ۲۰۲۰» گذاشته شد، اما سپس کاشف به عمل آمد که این همان موشک سرگردانی است که «سنتور» نام داشته و سفینه آمریکایی «سروایر لاندر ۲» را ۵۴ سال پیش به فضا برده بود.

بازگشت موشک ناسا به مدار زمین,اخبار علمی,خبرهای علمی,نجوم و فضا

این موشک پس از جدا شدن سفینه جذب مدار اطراف خورشید شد تا در سایه شکست تلاش سفینه برای نشستن روی سطح ماه که به علت آتش سوزی پیش رانش به وقوع پیوست، سرنوشت این موشک نیز به فراموشی سپرده شد.

یکی از کارشناسان سازمان ناسا در این باره می گوید: جسمی که اکنون به سوی زمین در حال حرکت است طی سال ها دور خورشید می چرخید و این اتفاق برای یک سیارک غیرعادی است. این جسم در حال حاضر با سرعت ۱۵۰۰ مایل در ساعت به سوی زمین حرکت می کند که این سرعت کمی برای حرکت یک سیارک است، اما تصور می کنیم مجدداً جذب مدار خورشید شده و از زمین دور شود.

sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفم

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments