نماینده سازمان ملل متحد برای گفت‌وگو با رهبران حوثی‌ها به صنعا می‌رود

جستجو

نماینده سازمان ملل متحد برای گفت‌وگو با رهبران حوثی‌ها به صنعا می‌رود

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

آخرین به روز شدن: چهارشنبه 12 ربیع الاول 1440هـ – 21 نوامبر 2018م KSA 10:05 – GMT 07:05

نماینده سازمان ملل متحد برای گفت‌وگو با رهبران حوثی‌ها به صنعا می‌رود

مارتن گریفیتس نماینده سازمان ملل متحد در امور یمن امروز چهارشنبه 21 نوامبر به منظوره زمینه چینی برای دور جدیدی از گفت‌وگوها که قرار است اوایل ماه آینده در سوئد برگزار شود، وارد صنعا می‌شود.

به گزارش العربیه، گریفیتس قرار است با عبدالملک الحوثی رهبر حوثی‌ها و شماری از رهبران حزب کنگره ملی حاضر در صنعا، دیدار كند. در این دیدارها گریفیتس زمینه‌چینی‌ها برای اعتماد سازی و طرج صلح خود را به بحث خواهد گذاشت.

از سویی گریفتیس تلاش خواهد کرد موافقت رهبر شبه‌نظامیان حوثی برای خروج از بندر الحدیده و قرار دادن این بندر استراتژیک زیر نظر سازمان ملل متحد جلب کرده و درباره تبادل اسرا و یکپارچه سازی بانک مرکزی را به بحث خواهد گذاشت.

اقدام‌های حوثی‌ها در الحدیده

در مقابل دولت یمن بار دیگر از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست شبه‌نظامیان حوثی را به اتهام نقض قوانین انسانی بین‌المللی در استان الحدیده، محکوم کند.

در نامه‌ای که نماینده یمن در سازمان ملل متحد سه‌شنبه 20 نوامبر به سفیر چین در این سازمان که ریاست دوره‌ای شورای امنیت را بر عهده دارد، با اشاره به «نقض قوانین توسط حوثی‌ها در الحدیده» از شورای امنیت خواسته بر شب‌نظامیان «که باعث رنج‌های بزرگ انسانی برای شهروندان شدند» فشار بیاورد.

از سویی سعودی و امارات سه‌شنبه 20 نوامبر، ابتکار عملی جدی برای کمک به وضعیت انسانی در یمن را اعلام کردند که شامل پرداخت 500 میلیون دلار اضافی برای فراهم کردن کمک‌های بشردوستانه می‌شود.

هدف ابتکار عمل جدید که سعودی و امارات تامین مواد غذایی برای 10 تا 12 میلیون یمنی است.

این ابتکارعمل را عبدالله الربیعه ناظر کل مرکز امداد رسانی و اقدام‌های بشر دوستانه ملک سلمان در کنفرانس خبری مشترک با ریم الهاشمی وزیر مشاور امارات در امور همکاری‌های بین‌المللی اعلام کرد.

الربیعه گفت: «با سازمان‌های بین‌الملل برای رسادن کمک‌ها به نیازمندان در یمن هماهنگی‌های لازم را انجاخ خواهیم داد». او افزود که کشورهای ائتلاف عرب طی 3 سال گذشته، کمک‌هایی با ارزش 18 میلیارد دلار به یمن ارائه دادند.

الهاشمی یادآور شد که هدف از ابتکار عمل «کمک به بیش از 10 میلیون یمنی است».
 

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments