نگرانی اروپا از تبدیل فشار حداکثری به حمله نظامی

اهمیت:
بی اهمیتکم اهمیتمتوسطمهمخیلی مهم
Loading...

یک مقام شورای روابط خارجی اروپا گفته: مهمترین نگرانی در ماه های آینده تشدید تحریم ها و حتی محاصرۀ رژیم ایران توسط نیروی دریایی آمریکا به منظور افزایش فشارهای حداکثری است که می تواند به یک رویارویی نظامی منجر شود.

به گزارش رادیو فرانسه، این مقام اروپايی گفته: اگر چه دولت آمریکا می گویند که با پایان تحریم های تسلیحاتی سازمان ملل در هجدهم ماه اکتبر، حکومت ایران می تواند از روسیه و چین سلاح خریداری کند، اما به گفته او بعید است که چنین اتفاقی در کوتاه مدت روی دهد.

وی می گوید: چین و روسیه مراقب هستند که فروش اسلحه به حکومت ایران بی ثباتی منطقه را تشدید نکند. در این میان چین حاضر نیست که دسترسی خود را به منابع نفتی خاورمیانه که سخت به آنها نیازمند است به خطر باندازد.

این مقام اروپايی افزود: اتحادیۀ اروپا نیز تحریم های تسلیحاتی خاص خود را علیه جمهوری اسلامی دستکم تا پایان سال ٢٠٢٣ حفظ خواهد کرد. فرانسه، آلمان و بریتانیا حتی کوشیدند برای کاستن از تاثیر پایان تحریم های شورای امنیت به توافقی با آمریکا دست یابند.

معاون مدیر برنامۀ خاورمیانه و شمال آفریقا در شورای روابط خارجی اروپا اما مهمترین نگرانی کشورهای اروپایی در ماه های آینده را تشدید تحریم ها و حتی محاصرۀ ایران توسط نیروی دریایی آمریکا به منظور افزایش فشارهای حداکثری علیه جمهوری اسلامی می داند که می تواند به یک رویارویی نظامی غیرقابل کنترل منجر شود.

هشدار شدیداللحن رئیس جمهور آمریکا به رژیم ملاها

رئیس‌جمهور آمریکا چند روز پیش در یک مصاحبه رادیویی نسبت به اقدامات رژیم ایران علیه ایالات متحده هشدار داد و گفت: آنها این را می‌دانند و اخطار گرفته‌اند. اگر اقدامی علیه ما انجام دهند، بلایی سرشان می‌آوریم که تا کنون سابقه نداشته است.

Subscribe
Notify of
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments